Jalgrattasõidu närvikahjustus

Jalgrattasõidu närvikahjustused muudavad enamasti valuliku sõidu. See võib põhjustada tõsiseid füüsilisi probleeme. Oluline on mõista, mis põhjustab närvikahjustusi ratsutamisel ja kuidas probleemi lahendada. Jalgrattasõitudest tulenev närvikahjustus on tavaliselt ajutine. Teie arst soovitab teil tõenäoliselt lõpetada jalgrattasõit kuni sümptomite ilmnemiseni. Norra arstide uuring, mis avaldati 1997. aasta aprillis Acta Neurologica Scandinavica väljaandes, näitas, et sümptomid võivad kesta ühe nädala kuni kaheksa kuuni. Mõned lihtsad jalgrattaga seotud parandused võivad kõik probleemi lahendamiseks ja edasise kahju vältimiseks võtta.

Perineum

Jalgrattaga sõitmine on otsesel positsioonil võimalike probleemide korral. See on piirkond teie eschiale tuberosity’ide vahel, istmete kontid, mis puutuvad kokku sadulaga. Meeste jaoks asub see munandite ja päraku vahel. Naiste puhul asub see tupe ja pärasoole vahel. Murdejoon on suurte närvide ja arterite ristmik. Need närvid ja arterid kontrollivad keha alumist osa, sealhulgas seksuaalfunktsiooni ja urineerimist.

Probleem

Kui asetate kogu oma kehakaalu õrnale jalgratta sadulale, tekib tõenäoliselt liiga palju survet kõhukelmele. Selle tulemusena liigute närvid hingamispiirkonnas, peamiselt pudendaalnärvi. See võib põhjustada suguelundite tuimust, inkontinentsi, eesnäärmeprobleeme ja seksuaalset düsfunktsiooni. Tegelikult leidis uuringu “Seksuaaltervise ajakiri” juulis 2010 uuringu seos jalgrattasõidu ja seksuaalse düsfunktsiooni vahel nii mees- kui ka naissoost jalgratturitele. Siiski ei näidanud teadlased selget põhjuslikku ja seostuvat seost.

Istmikunärvi

Ida-närv algab selgroos ja langeb iga jalaga tagasi. See kontrollib lihaseid põlvede ja alajäseme tagaküljel. Istmikunärvi survet avaldav ratta sadul võib tuua teie selja ja ühe või mõlemad jalad tuimaks või valu. Erinevat tüüpi sadulte testimine aitab teil leida iste, mis on mugav ja ei pinguta teie istmikunärvi.

Ülemine keha närv

Kuigi enamik muret jalgrattaga seotud närvide ja lihaste pärast on seotud jalgadega, võib teil tekkida ebamugavus ka ülakeha pingeliste närvide tõttu. Tavaliselt on müra kaelal ja õlgadel seotud halva positsioneerimise või positsiooniga ratsutamise ajal. Randme närvid võivad tunda survet, kui nad ei ole optimaalses asendis. Randmepaelad peaksid olema nii palju kui võimalik käsivarrega.

Muutke jalgrattaga jalgrattaga jalgratta sadulat, et leevendada survet oma hingetõmbele. 2005. aasta septembri väljaandes “Seksuaal-meditsiini ajakiri” avaldatud uuring soovitab kasutada spetsiaalset survet vähendavat sadulat geeli täidisega suletud või bullnose kujul. Rõhku vabastavad sadulad tulevad ka mitmetesse erinevatesse kujudesse, nagu poolkuu kuu ja kaks eraldi padja, üks igale istujale. Kallutage sadul ettepoole, et suurendada survet. Veenduge, et teie sadul on õigel kõrgusel. See peaks võimaldama teil pedaali löögi allosas pisut painutada.

Keskendu hea hoia ja joondusega. Ratsutamist peaksite hoidma oma seljaosas ja mitte lasta tal puusade ja kaela vahele jääda. Pöörake tähelepanu ka juhtraua haardumisele. Pikaajalise jalgratturite ajakirjaniku Sheldon Browni andmetel, kui randmed on käepideme kinni ülespoole painutatud, on teil oht rõngaste närvide hõõrumine, jättes oma käed tuimaks ja ebamugavaks.

Abi alumisel keha probleemidel

Abi ülemiste kehaprobleemide korral