Niatsiin ja tinnitus

Niitsiin on vitamiin ja seda kasutatakse kõrgemates annustes, et vähendada kõrge kolesteroolitaset, vastavalt MayoClinic.com-le. Varem on tinnitusravi ka proovitud, kuid selle tõhususe kohta pole selgeid andmeid. Tinnitus on kuulmiskahjustus, kus kuulda helisevad, klõpsavad, hääletavad või heinavad heli, kuigi patsiendi ümbruskonnas pole väliseid helisid.

Tinnitus

Tinnitus võib olla põhjustatud kuulmiskaotusest, allergiatest, ravimitest, vererõhust kõrgest või madalast tasemest, südameprobleemidest, kasvajatest või valjetest mürast. Teadmised sisemise hääle kõrvus võivad põhjustada ärritumatust, võimetust magada, raskusi kuulda ja keskenduda ning töövõimetust. Kuulmisvahendeid või ravimeid võib määrata või helide maskimiseks kasutada müra masinat. Kuigi kõik need aitavad, pole püsivat ravi. Müra võib taanduda alles uuesti ilmumisele.

Niatsiin

Niatsiin võib põhjustada diabeetikute veresuhkru taseme tõusu. See võib põhjustada ka näo ja kaela loputamist, söögiisu kaotust, kõhuvalu ja peavalu. Kuigi Tinnituse News Daily teatab, et otolaryngologid kasutasid natiiviini koos Dramamineiga, et tõhusalt ravida tinnitust, ei ole teaduslikke tõendeid selle kohta, et see on efektiivne. Niatsiini raskemad kõrvaltoimed, nagu kõhuvalu, ebaregulaarsed südamelöögid ja kollakad silmad või naha sümptomid, põhjustavad kollatõbe, näitavad, et on vaja täiendavaid uuringuid.

Nikotiinamiidi uuring

Niatsiin on tuntud ka kui nikotiinhape ja see on seotud ravimi nikotiinamiidiga. J.H. Hulshof ja P. Vermeij tegi 1987. aastal väikese uuringu, milles osales 48 isikut, et teha kindlaks, kas nikotiinamiid oli tinnituse sümptomite ravimisel tõhus. Nikotiinamiidi toimeid võrreldi platseebo toimetega. Uuringutest ilmnes, et 1987. aasta juunis avaldatud väljaanne “Kliiniline otolaringoloogia ja sellega seotud teadused” näitas, et nikotiniinamiid ei ole parem kui platseebo.

Muud tinnituskõlblikud ravimid

Narkootikumid ei ravita tinnitust, kuid võivad leevendada mõningaid selle sümptomeid, ütleb MayoClinic.com. Anti-depressandid, nagu amitriptüliin ja nortriptüliin, aitavad, kuid neil on märkimisväärsed kõrvaltoimed nagu suukuivus, ähmane nägemine, südameprobleemid ja kõhukinnisus. Alpratsolami on kasutatud ka tinnituse raviks, kuid see on tavaline ja võib põhjustada unisust ja oksendamist.