Tõsisemate jalgrattapedaalide eelised

Olenemata sellest, millist jalgratast te sõidate, on teil valik platvormi pedaalide, varba klammerduste või täispedaalide vahel. Põhilised platvormi pedaalid on laiad ja tasased ning suudavad mahutada enamust kingadest. Varba klambrid on metallist või plastikust puurid, mis polditakse platvormi pedaalidele ja hoiavad teie jala reguleeritavate nailonribadega. Clipless pedaalid – nime, mis viitab puuduoksete klambritele – kinnita jalgrattahoidikutesse, et hoida jalad kindlalt paigal ilma puuride või rihmadeta.

Ohutus

Kuigi paljudel jalgratturitel, kellel on oma jalgratastega kaotamatuid pedaalid, on lugu ka esimest korda, kui nad unustasid enne peatumist peatada, siis on üldiselt turvalisemad pedaalid kui jalakomplektid ja platvormi pedaalid. Teie jalad võivad libiseda platvormi pedaalide käes niisketes ja libedates tingimustes, mis on eriti ohtlik, kui sa sel ajal istuvad sadul. Et jalad vabastada, tuleb jõuda alla ja lahti tõmmata klambrid, mis võivad olla ebamugavad – kui mitte ohtlikud – mõnikord. Clipless pedaalid vabastavad oma jalgade, kui te oma kreeni välja keerata külje poole. Mittepõlenud pedaalid vabastatakse löögi juhtudel, erinevalt varba klambrist.

Tõhusus

Hoolimata pedaalide süsteemist hoiab jalgade pallid iga pedaali keskel ühenduses, mis on maksimaalse tsüklitõhususe jaoks õige suuasend. Selles asendis ühendamisel saate kasutada hamstringuid, et tõsta pedaalijuhtimise tagumise poole ja oma neljarattalised tõuked läbi esiosa. Platvormi pedaalidel on peaaegu kogu teie toide tõukejõu esiosa surudes. Tõuklambrid peavad olema sama tõhusad, et peate rihma oluliselt pingutama ja hoidma neid pingul, et jalad ei liiguks sõites.

Võimsus

Tõhususe suurendamiseks tuleb suurendada väljundvõimsust. Kui suudate oma jalgade mõlemat külge efektiivselt kasutada, saate sõita kiiremini ja pikema aja jooksul enne väsimust. Vähem raiskamata energia puhul on teie kiirendid kiiremad. Ronimisradadel on kergete pedaalidega hõlpsamad, sest saate jagada töökoormust oma neljarattaliste ja hamstrike vahele ühtlaselt. Tõsiste ronide korral võimaldavad kliendipedaalid seeläbi üle minna ja kasutada oma kehamassi, ilma et oleks oht pedaalide libisemist. Cliplessi pedaalsüsteemid nõuavad jäikade jalgrattaga jalatsite kasutamist, mis avaldab positiivset mõju teie võimele, vähendades jala painde oluliselt.

Mugavus

Clipless pedaalid on vaieldamatult mugavamad kui platvormi pedaalid ja varba klambrid. Nad on kerge ja kuna jalad mõlemad pooled töötavad tõhusalt, tundub, et liigute pigem pedaalid kui surute neid. Varba klambrid võivad teie kingi jalgade läbi murda ja rihmade liiga karmistamine, et hoida jalad oma asendis, võib teie ringluse ära lõigata. Enamik täiuslikest pedaalide süsteemidest pakuvad natuke pedaaliga ujukit, mis viitab jalgade ja pedaali vahele lubatud nurga pöörlemisele. Kuigi ujuki kogus on isiklik eelistus, võib see aidata vältida põlve ebamugavust või vigastusi, kui logite jalgratast palju miili.