Liha dieet testosterooni jaoks

Paljud inimesed seostavad seksist, agressiivsusest ja mehelikkusest testosterooni, kuid see on seotud ka paljude elutähtsate keha funktsioonidega, mis on üldise tervise ja arengu seisukohalt olulised. Lisaks võib kõrgendatud testosterooni tase ennetada haigust ja parandada oma elustiili – mõlemad võivad saavutada lihaga rikkalikult süüa. Siiski on ülioluline hoida teatud ettevaatlikkust, sest liigne liha tarbimine kujutab endast teatud riske.

Funktsioon

Valgu kõrge sisaldusega liha aitab lihaseid üles ehitada ja stimuleerib hormooni glükagooni sekretsiooni, mis mõlemad suurendavad testosterooni taset. Testosteroon põhjustab peamiselt sperma tootmise ja seksuaalvahekorra, aga ka karvade ja näo juuste, luu ja lihasmassi kasvu, lisaks paljudele tervislikele hüvedele. Meestel toodab see munandit ja naistel on see munasarjad ja neerupealised eritunud.

Tähtsus

Testosterooni faktori autor dr Shafiq Qaadri sõnul soodustab testosteroon tervist, sealhulgas suurendab energiat ja elujõudu, samuti kõrgenenud vererõhu, diabeedi, südameatakkide, rasvumuse ja nõrgendavate luude ja lihaste ennetamist. . “Tegelikult on testosteroonil eluaegne positiivne mõju teie kehale, emotsioonidele, intellektile, suhetele, käitumisele ja seksuaalsusele.” Kuigi hormoonasendusravi on elujõuline võimalus, kui teil tekib testosterooni taseme vähenemine, on Qaadri sõnul olemas , Looduslikud viisid, kuidas suurendada meessuguhormooni taset, kaasa arvatud liha rikkalikult süüa.

Lahendus

Lihatoidu tarbeks tehtavate testosterooni tasemete parandamiseks vali liha, mis on kõrge valgusisaldusega. Kana rinnal on ligikaudu 10 g untsi, see pakub suures valgusisaldust, samas kui sealiha hakkimine keskmiselt 22 g valku. Veiseliha ja kala kaaluvad vastavalt keskmiselt 7 ja 6,5 ​​g untsi kohta, mis tähendab, et keskmine praak või filee sisaldab 22-25 g valku.

Kaalutlused

Kõrge lihatoidase söömine võib teie testosteroonitaset tõsta, on teadlased leidnud, et ülemäärane valgu tarbimine, eriti koos vähendatud süsivesikute tarbimisega, võib tegelikult vähendada testosterooni taset. Ajakirjast “Life Sciences” esitatud uuringus said seitse meest tarbida suures valgusisalduses toitu ja seejärel 10 päeva jooksul toitu kõrge süsivesikute sisaldusega toidus. Kuigi mõlemad toidused olid kalorsuse ja rasvaga võrdsed, tõi kõrge proteiinisisaldusega toitumine kaasa märkimisväärse testosterooni taseme languse, samas kui kõrge süsivesikute dieet stimuleeris testosterooni sekretsiooni olulist suurenemist.

Hoiatus

Lisaks teie testosterooni taseme potentsiaalsele langusele võib liigne liha tarbimine otseselt ohustada teie tervist. Ameerika Ühendriikide Rahvusraamatukogu vaatevinklist arvatakse, et liiga palju proteiine viib teie neerudesse stressi, mis võib põhjustada podagra ja kõrgendatud kolesterooli taset. Peale selle, “Rahvusvahelise ajakirja Sport Nutrition and Exercise Metabolism” avaldatud ülevaates on öeldud, et enam kui 35 valku sisaldav toit võib põhjustada kõhulahtisust, iiveldust, hüperinsulineemiat, hüperammoneemiat või hüperaminoakkeemiat.