Lüsiinipreparaate

Lüsiin on teatud tüüpi aminohape, mida teie organism vajab, et säilitada nõuetekohane kasv ja energia tootmine. Kahjuks ei suuda teie keha iseenesest luua lüsiini. Selle asemel peate tarbima lüsiinirikas toitu nagu liha, kala või pähklid või toidulisandeid, et tagada, et teie keha saaks igapäevaselt piisavalt lüsiini. Soovitatav on ka lüsiinilisandid, et teatud inimestel saada ravivõimalusi. Enne lüsiinilisandite kasutamist rääkige oma arsti poole.

Külmetushaiguse ja genitaalherpesuse puhangu ennetamine

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse tervishoiutöötajad teavad regulaarset ravi lüsiinilisanditega, mis võivad aidata vältida külmavillide puhkemist suuõõnega inimestel, viirusnakkusena. Lisaks sellele võib see täiendus vähendada suguelundite herpespuhangute esinemissagedust, sugulisel teel levivat haigust. Sellistel juhtudel võivad lüsiinipreparaadid vähendada suguelundite piirkonnas valulike, põletikuliste nahakahjustuste väljanägemist. Siiski on vaja täiendavaid uuringuid, et täiendavalt uurida lüsiinilisandite mõju herpespuhangutele.

Kaltsiumisisalduse suurenemine

Lüsiin aitab organismil kergesti imenduda kaltsiumi ja vähendab uriiniga eritatavat kaltsiumi. Teie keha kasutab kaltsiumi mitmesugustel erinevatel protsessidel – sealhulgas luu arengul. Teie toidule lüsiinilisandite lisamine võib aidata piirata luukadu, mis võib aidata ennetada või ravida osteoporoosi, degeneratiivset luuhaigust, mida iseloomustab progresseeruv luu kadu ja vähenenud luutihedus. 2001. aasta mais avaldatud “Biomeditsiini ja farmakoterapeutika” numbris märgitakse, et lüsiin mõjutab ka lämmastikoksiidi taset ja kollageeni sünteesi, millest mõlemal on otsene mõju luude tervisele.

Belli paralüüsi ravi

Ravi lüsiiniga võib aidata vähendada Belli halvatusest tingitud sümptomeid – näo närvide haigust. Herpes simplex viirus on Belli paralüüsi kõige sagedasem põhjus. Lüsiin võib aidata vähendada viiruse aktiivsust, mis võib aidata vähendada Belli paralüüsi nägemiskahjustusi näo nõrkuse, aeglustumise või halvatusest, kuid ikkagi on vaja täiendavaid uuringuid selle kohta, kuidas lüsiinipreparaate saab kasu.

Althletic Preformance Enhancement

Lüsiini tarbimise suurendamine võib teie kehalise võimekuse parandamiseks kaasa aidata. Aminohapped nagu lüsiin on valkude ehituskivid. Koos teiste teie kehas sisalduvate aminohapetega võib lüsiin aidata säilitada rasvkoe massi ja tervet kasvu ja arengut. Lüsiinipreparaatide meditsiiniliste rakenduste edasiseks hindamiseks on vaja täpsemaid kliinilisi uuringuid.