Probiootikumid, antibiootikumid ja pärmseente infektsioonid

Üks kõige raskemaid tervisega seotud seisundeid, millega naised silmitsi seisavad, pärmseente infektsioonid on üsna tavalised. Naiste tervishoiuameti andmetel on ligikaudu 75 protsenti naistest nende eluea jooksul vähemalt üks, ja paljud arendavad neid infektsioone mitu korda. Võite pöörduda ennetavate meetodite poole, näiteks probiootikumide võtmisega riski vähendamiseks. Mida te ei pruugi mõista, on see, et antibiootikumide võtmine teiste terviseprobleemide jaoks võib olla teie pärmseente infektsiooni tagajärg.

Röstiinfektsioonide mõistmine

Seene Candida albicans põhjustab pärmseente infektsioone. See pärm on alati teie kehas, kuid liiga palju see põhjustab tupe ärritust. Klassikaliste tunnuste ja sümptomite hulka kuuluvad vaginaalne sügelus, punetus, põletus ja valu urineerimisel või seksuaalvahekorras. Teil võib olla ka paks valge verejooks. Hormoonide tasakaaluhäired, rasedus, stress ja ebatervislik toitumine on pärmiinfektsioonide võimalikud riskitegurid. Teatud haigused, näiteks HIV / AIDS, võivad samuti kaasa aidata teie riskile.

Antibiootiline seos

Teatud ravimite võtmine – sh rasestumisvastased tabletid – võib suurendada teie riski pärmseente infektsioonide tekkeks. Kõige tuntumad on üldiselt välja kirjutatud ravimid, mida nimetatakse antibiootikumideks. Antibiootikumid hävitavad baktereid, ründades nende rakulisi protsesse. Kahjuks ei suuda need ravimid eristada haigust põhjustavaid baktereid heal tasemel. See võib põhjustada ka tupe piirkonnas tasakaalustamatust, mis paneb sind ohtu pärmseente infektsioonide tekkele. Selle tulemuseks olev bakteritevaheline puudus võimaldab pärmil areneda ja paljuneda, põhjustades seeläbi infektsiooni sümptomeid, vastavalt Antibiootikumide ettevaatliku kasutamise alliansile.

Probiootikumid ennetamiseks

Probiootikumid aitavad säilitada bakterite tasakaalu organismis. Neid tervislikke või sõbralikke bakteritüvesid on pikka aega kasutatud vaginaalsete infektsioonide raviks. Tegelikult on probiootilise sisaldava jogurti manustamine või selle sisestamine vaginaalselt teadaolevate folklooriravimitena sellistest infektsioonidest. Probiotikumide võtmine regulaarselt võib olla soovitatav, kui teil on pidevalt pärmseente infektsioone. Täiendav uurimine on vajalik, et täpselt teada, millised tüved – ja kui palju – võiksid takistada pärmi kasvamist. Ühes uuringus, mis avaldati 2004. aasta augustis “British Medical Journal”, leiti, et Lactobacillus’e tüved ei olnud antibiootikumide tekitatud infektsioonide ennetamisel tõhusad.

Ravi

Ajakirja Journal of Postgraduate Medicine 2003. aasta augustikuaruande autorid osutavad, et probiootikumid võivad parimal juhul olla efektiivne toetav ravi, et aidata tulevikus pärmseente infektsioone vähendada. Võtke oma arsti, kui teil on infektsiooni tunnused, kuna teil on vaja seenevastaseid ravimeid, millest mõned on saadaval loenduri kaudu. Eriti tähtis on pöörduda oma arsti poole, kui teil esinevad need sümptomid esimest korda. Paljud tunnused ja sümptomid on sarnased muude tupeinfektsioonide ja teatud sugulisel teel levivate nakkustega, nagu näiteks klamüüdiaga.