Toitumine, ravimtaimed ja vitamiinid opositsiooniliseks häireks

Vastunägemise häirehäire või ODD on vaimne seisund, mis mõjutab lapsi ja täiskasvanuid ning mis paneb nad nägema võimu, vaenulikkuse, viha ja võimude arvoskusi, nagu näiteks lapsevanemad, õpetajad ja õiguskaitseorganid. ODD täpne põhjus on veel selgelt kindlaks tehtud, kuid Pub Med Health’i järgi tundub, et ODD võib põhjustada bioloogilisi, psühholoogilisi ja sotsiaalseid tegureid. Ehkki ODD tüüpiline ravi hõlmab nii ravimeid kui ka psühholoogilist ravi, võivad teatud toitainelised ühendid parandada ODD ja teiste lähedalt seotud seisundite, näiteks tähelepanupuudulikkuse hüperaktiivse häire või ADHDga seotud sümptomeid. Enne ODD toidulisandiga alustamist konsulteerige oma arstiga.

Omega-3 rasvhapped

Omega-3 rasvhapped on rasvased ühendid, mida leidub mitmesugustes toitudes, eriti lihas ja kalades, kuid neid võib kasutada ka toidulisandina. ADHD-Without-Drugs.com sõnul võib Omega-3-rasvhapete täiendus aidata ODD-ga seotud käitumishäirete parandamist. Omega-3-rasvhapped on hädavajalikud aju normaalseks toimimiseks ja teatavate ajukemikaalide tootmiseks, nagu näiteks dopamiin, mis aitab reguleerida meeleolu ja emotsioone.

E-vitamiin

E-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mida leidub mitmesugustes toiduainetes nagu nisu, pähklid, seemned ja mõned köögiviljad. Seda võib kasutada ka toidulisandina E-vitamiini vaeguse korrigeerimiseks. Vastavalt toidulisandite büroole võib E-vitamiin toimida ajus antioksüdandina ja kaitsta ajurakke vabade radikaalide poolt, mis võivad aidata kaasa kognitiivsete häirete ja vähenemisele. E-vitamiin võib samuti parandada omega-3-rasvhapete imendumist ja toimeid, vältides omega-3 oksüdeerumist ajus, mis võib veelgi parandada nii E-vitamiini kui ka oomega-3 võimet ravida ODD-d.

Melatoniin

Melatoniin on looduslik hormoon, mida toodab teie keha, kuid seda võib ka suu kaudu manustada mitmesuguste ajudega seotud häirete, sealhulgas ODD toidulisanditena. Melatoniin teie ajus aitab kontrollida oma une-ärkamise tsüklit ja on saadaval retsepti alusel, et ravida ODD-d ja ADHD-d. Melatoniini täiendus võib normaliseerida une mustreid, mis võivad tasakaalustada hormooni, nagu serotoniini, mis reguleerib meeleolu, agressiivsust, ärevust ja depressiooni.

Tsink

Tsink on leib, karbid, linnuliha ja enamik piimatooteid leiduv mineraal. Tsingi defitsiit võib mängida rolli ODD-de ja ADHD-ga seotud neuroloogiliste ja käitumuslike sümptomite tõsiduses. Tsink soodustab aju-kemikaalide tootmist, mis neutraliseerivad stimulaatoreid, mis võivad põhjustada hüperaktiivsust ja impulsiivsust. Tsink võib teie aju vähendada vase kogust, mis seejärel vähendab vase põhjustatud käitumuslike ja kognitiivsete kõrvalekallete esinemist.