Pähklid ja seedetrakti probleemid

Nuts on toitev kõrge kalorsusega suupiste. Nad pakuvad tervislikke rasvu ja valke. Mõnede inimeste jaoks on pähklid seedetrakti häired põhjustavad trigeri toidet. Pähklitel on kõrge kiudainesisaldus ja seedetrakti põlemisel võib seedimist raske olla. Teisest küljest võivad pähklid ja pähklivõid olla kaaluka toiduga, kui teil on ärritunud soole sündroom. Sõltuvalt teie seisundist ja sümptomitest on oluline mõelda, kuidas pähklid teie soolestikku mõjutavad.

Nut tundlikkus

Tree pähklid ja maapähklid on toiduallergia. Kuigi väga ohtlikud, ei puuduta pähklite allergia teie seedetraktis. Mutter talumatus mõjutab seedimist. Närimishäired on üldiselt vähem tõsised, kuid võivad põhjustada pahandumist ja ebamugavust. Kui te arvate, et pähklid on teie seedehäire sümptomite põhjused, proovige neid nädalas tühjendada. Pange need aeglaselt uuesti sisse ja jälgige, kuidas tunnete. Kui teil esineb gaasiline, puhitus, kõhulahtisus, iiveldus, peavalu või kõhuvalu, üks kuni neli tundi pärast pähklite sissevõtmist, võib teil olla talumatu. Rääkige oma arstiga oma sümptomitest. Räimede talumatuse ravimiseks peate võib-olla vältima teatud pähkleid.

Divertikuliit

Divertikuloos on haigusseisund, kus teie seedetraktis tekivad nõrgestatud väljapoole kottid, mis sarnanevad väikeste soolemõõtudega. Kui need kottid muutuvad põletikuliseks, nimetatakse seda seisundit divertikuliitiks. Divertikuliidi sümptomiteks on raske GI valu, palavik ja veri väljaheites. Varem soovitati divertikuloosi põdevatel patsientidel pähklitest ja seemneid vältida, sest nende toitude kahtlustati ummistumist; 2008. aastal avaldas American Medical Association uuringu selle ravimeetodi kohta. 18-aastane uuring näitas, et divertikuliidi ripsumine ei olnud tugevalt seotud pähklite ja seemnete tarbimisega. Lisaks võivad need toidud olla divertikuloosi tekke eest kaitsvad. Kui teil on divertikooloos, rääkige oma arstiga, kas peaksite oma dieedil sisaldama pähklite. Toitumine pähklite ja seemnete osana tervislik toit võib vähendada teie riski saada divertikuloosi.

Soole tingimused

Ärritatud soole sündroom kirjeldab soolelihaste ebakohast kontraktsiooni, mis põhjustab krampe, valu ja soolte liikumise ebanormaalset sagedust. Teine sarnane haigusseisund, mida nimetatakse põletikulise soolehaiguseks, sisaldab Crohni tõbe ja haavandilist koliiti. Kõhulahtisus ja malabsorptsioon on nende seedehäirete tavalised sümptomid ning soolehaiguste ravi on sageli eluaegne. Kuna pähklid sisaldavad palju kaloreid ja valku, võivad need aidata teil säilitada kehakaalu. Maapähklivõi, kreeka pähklid ja muud pähklid hoiavad teie kehakaalu kaalu, mis on seotud malabsorptsiooniga. Kui teie sümptomitega pähklid ei toimi, proovige neid suitsetada, et oma dieeti suurendada.

Mine hulluks

Kuigi pähklid võivad teatud inimestel põhjustada negatiivseid GI-i sümptomeid, on nad muidu tervislikuks lisaks enamusele toidule. Seedetrakti probleemid sisaldavad sageli kõhulahtisust ja kõhukinnisuse sümptomeid. Kuna pähklid on loomulikult suure kiudainetega, aitavad need kaasa korrapärasusele. Maapähklivõi lisamine kokteilidele või mandlikale, et jälgida segu, võib aidata teil saada rohkem kaloreid ja valku, et võidelda alatoitumise vastu. Kui kaalulangus pole teile mure, tarbige pähklid mõõdukalt, et vältida teie päevase kalorsuse vajaduste ületamist.