Ananassi rasvumisevastane toime

Ananass on Lõuna-Ameerikast endogeenne troopiline puuvilja. See sisaldab arvukaid vitamiine, nagu C-vitamiin ja B1, mineraale nagu mangaan ja ensüümivalgud. Bromelaiin on ananassi varrases ja südamikus leiduv proteolüütiline ensüüm. See on vastutav paljude ananassi terapeutilise toime eest, nagu seedetrakti suurenemine, paranenud immuunsus, põletikuvastane ja antitromboosne aktiivsus. Ananassi viil on vaid 40 kalorit ja koosneb peamiselt kiududest ja veest, mis mõlemad inhibeerivad kehakaalu tõusu ja on olulised kaalu langetamiseks.

Bromelain on ananassi varrasest ja südamikust leiduv proteiidi ensüüm. Seda kasutatakse, et vähendada turset ja põletikku, ravida haavasid, ravida nakkusi ja parandada seedimist, märgib Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Bromelain purustab seedetrakti valke ja stimuleerib lihaste kokkutõmbumist sooles. Valkude paranenud seedimine tagab kehale suurema energiavaru rakuliste ja ainevahetusprotsesside jaoks. Lisaks on nõuetekohane seedimine energiasäästlik protsess, seega vajavad rakud kaloreid põletada, mis omakorda suurendab teie ainevahetust, kiirendab teie hapnikutarbimist Ja see toob kaasa kehakaalu languse. Halb seedimine võib põhjustada ka toksiinide kogunemist, mis võib teie immuunsüsteemi kahjustada, vähendada teie energiat, põhjustada letargiat, lasta ainevahetuse kiirust ja põhjustada kehakaalu tõusu.

Ananass klassifitseeritakse negatiivse kalorsusega puuviljana, sest see sisaldab vaid 40 kalorit ja seagendamiseks kasutatud energiakogus on suurem kui kaloritoodang. Üks toores ananass sisaldab 1,4 g toitaineid. Fiber ei sisalda ise kaloreid, võtab rohkem aega närida ja käivitab keha küllastumise tunne või on täis. Kuna kiudaineid ei lahustu maos ensümaatiliste valkude kaudu, läbib see seedetrakti ja moodustab geeli, mis seob Rasvadele ja kolesteroolile ning vabaneb neist, vältides sellega kehakaalu tõusu. Samuti reguleerib see süsivesikute vabanemist ja imendumist, seega edendab see energia metabolismi ja kulutusi, mitte rasva säilitamist.

Ananass sisaldab märkimisväärses koguses vett ja põhjustab küllustunde ja takistab üleelamist ja liigset kaloritarbimist. Vesi on oluline kõigi kehas leiduvate füsioloogiliste protsesside jaoks, kusjuures 85% ajus on vesi. Vesi on ka seedimist soodustav määrdeaine ja reguleerib keha temperatuuri. Kuna vesi mängib sellist olulist osa igas füsioloogilises funktsioonis, dehüdratsiooniperioodidel hoiab keha veega, et tagada selle ellujäämine, mille tagajärjeks on vere hulga suurenemine ja kaalukaalu suurenemine . Joogiveega reguleeritakse teie keha maht, suureneb seedimine, loputatakse välja toksiinid, mis võivad teie immuunsüsteemi kahjustada, tunnete end täis, tarbivad vähem kaloreid ja kaalust alla.

Kalorsuse vähenemine ja energiakulude suurenemine toovad kaasa kehakaalu languse. Ananass ei sisalda suhkrut ega märkimisväärset kogust süsivesikuid või rasva, seega ei tooda see rasvade ladustamist. Tervislik eluviis tervislike toitude, näiteks puuviljade, näiteks ananassi, tumedate lehtköögiviljade ja lahja lihaga, aitab teil ennetada kehakaalu tõusu.

Bromelain

Kiudaine

Vesi

Kaalutlus