Kopsu maht treeningu ajal

Treeningu ajal suureneb kopsumaht 15%. Selleks, et täita oma keha ainevahetuslikke nõudmisi pingutuse ajal, muutub teie hingamine sügavamaks ja kiiremaks, andes hapniku oma vereringesse, et rahuldada südame- ja lihasrakkude suurenenud vajadusi. Hingamise kõrvalsaadus, süsinikdioksiid, vabaneb väljahingamisel.

Mõõdetav kopsumaht

Teie kopse kaitsevad teie ribid, jäik struktuur, mida ei saa teatud piiridest väljapoole ulatuda. Spiromeetriga mõõdetuna tähendab hingamismaht õhu kogust, mida indiviid tavaliselt sisse hingates hingeldab. Puhke ajal on oodatav maht meestel umbes 600 milliliitrit ja naistel 500 milliliitrit. Suurimat võimalikku loodetemahu nimetatakse elutähtsaks võimsuseks. See määratletakse kui õhu kogus, mida inimene saab pärast maksimaalse sissehingamise saavutamist hingata. Tavaline elutähtsus on 4,8 liitrit meestel ja 3,2 liitrit naistel. Kuid isegi pärast maksimaalset väljahingamist peab mõni õhk jääma plahvatusse. Seda tuntakse jäämahulgana, umbes 1 kuni 1,2 liitrit.

Suurenenud kopsude aktiivsuse stimulatsioon

Treeningu ajal ilmnevad mitmesugused muutused. Südame ja aktiivsete lihaste rakud lõhuvad energia saamiseks suurema hulga glükoosi ja rasvhappeid. Need keerulised reaktsioonid tekitavad jäätmetena süsinikdioksiidi. Suurenenud süsinikdioksiid stimuleerib ajutüve osi, et suurendada hingamise kiirust, mis aitab kõrvaldada süsinikdioksiidi jäätmed. Suurenenud hingamine mõjutab ka vere hapnikusisaldust – olulist protsessi, mis säilitab rakkude hingamise aktiivsetes kudedes. Ühine tegevus soodustab ka hingamist. Kuna kehas liiguvad liigutused treeningu ajal, aitavad aktiivsete liigeste närvilõpmed teie ajus stimuleerida täiendavat hingamist. Eeldatava treeningu psühholoogiline mõju suurendab ka teie hingamisharjumusi.

Tõusuteede maht ja hingamissagedus

Kui hingamissagedus suureneb, siis ka teie hingamismaht, mis algab normaalsest poolliitrist hingetõmbe suunas teie elutäpsuse suunas – õhu maksimaalne hulk, mida võib välja hingata või inspireerida sunniviisilise või aeglase manööverdamise ajal vastavalt BrianMac veebisait. Maksimaalne maht on harva saavutatav, kuid tavaliselt on see ligikaudu 50 protsenti elutalust hingamise kohta. Tavaline täiskasvanud inimene puhastab iga minuti jooksul umbes 7,5 liitrit hapnikku. Pingevaba harjutuse ajal suureneb kogus 120 liitrini minutis.

Hingamisteede kasutamise eelised

Harjutusel on hulgaliselt hingamisteede hüvesid. Kere higistamisvõime suurendamine parandab süsteemi efektiivsust. See on eriti kasulik, kui inimesed puutuvad kokku hingamisteede infektsioonidega nagu kopsupõletik. Harjutus on kasulik ka selliste haiguste nagu emfüseemi ravimisel. Kuigi nende seisunditega isikud peaksid enne treeningravi algust konsulteerima arstidega, saavad nad sageli kergeid harjutusi, näiteks jalgsi viis kuni 15 minutit kolm või neli korda päevas.