Kõrvaltoimed aloe seedimist

Aloe vera taime leelis olev vedelik, mida nimetatakse ka aloe lateksiks või aaloe mahlaks, võib imenduda tervislikuks täienduseks. Ajalooliselt on aaloe raviks kõhukinnisuse raviks. Tuleb siiski märkida, et 2002. aastal pidas Ameerika Ühendriikide Toidu-ja Ravimiamet levimitest looteenuseid, mis sisaldavad aloe ohtlikke aineid. Konsulteerige arsti poole, et saada lisateavet aloe tarbimise kõrvaltoimete kohta.

Suu kaudu manustatav aloe töötab, stimuleerides seedetrakti lihaseid soolestiku sees. Neelatud aloeet on võimalik neid lihaseid üle stimuleerida, põhjustades raskeid kõhu krampe. Kõhu krambid võivad teatud inimestel põhjustada iiveldust või vähenenud isu. Kui raske kõhukramp püsib, pöörduge arsti poole. Aloe allaneelamise kõrvaltoime võib osutada aluseks olevale tervislikule seisundile, nagu näiteks maohaavand või appendiit.

Aloe allaneelamisel põhjustatud seedetrakti ärritus võib põhjustada kõhulahtisust. Sagedased, kiireloomulised lahtised soolestiku liigutused võivad teie tavapärase igapäevaelu häirida. Kõhulahtisuse episoodidega võivad kaasneda ka kõhu krambid, puhitus, valu või isutus. Kui kõhulahtisus püsib, ei pruugi teie keha säilitada elektrolüüte, mis vajavad normaalset toimimist, seades teile riski dehüdratsiooni tekkeks. Kui teil tekib liigne janu, väsimus, peavalu või suukuivus või kui kõhulahtisus kestab kauem kui paar päeva, pöörduge arsti poole.

Suu kaudu manustatava aloe pikenenud või ülemäärase ravi võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid. Aloe toidulisandite sissevõtmine pikaajaliselt võib põhjustada kaaliumi taseme langust, südameprobleeme, neerukahjustust, soovimatut kehakaalu langust ja lihaste nõrkust. Eluohtlikud meditsiinilised tüsistused võivad tekkida ka siis, kui te võtate päevas üle 1 g või rohkem aaloe mitme päeva jooksul. Nende tõsiste kõrvaltoimete tõttu tuleks vältida pikendatud ravi aloe toidulisanditega. Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui teil tekib ükskõik milline neist tõsistest kõrvaltoimetest pärast aaloe sissevõtmist.

Informeerige oma arsti kõikidest meditsiinilistest probleemidest, mis teil on enne aaloe tarbimist. Naised, kes on rasedad või põevad, ei tohiks alveed üle võtta, kuna selle täienduse ohutust rasedatele ei ole täielikult hinnatud. Kui arst ei nõua teisiti, peaks ravi aloe’ga hoiduma, kui teil on diabeet, hemorroidid, neerukahjustus või haigus või mis tahes sooleprobleemid nagu Crohni tõbi või soole obstruktsioon.

Kõhukrambid

Kõhulahtisus

Tõsised kõrvaltoimed

Vastunäidustused