Õline nahk ja suured poorid

Rasvane nahk ja laienenud poorid on kaks nahakeskkonda, mis sageli tunduvad olevat käsikäes. Need tingimused võivad põhjustada naha liigset õli tootmist õliga või igavana. Teades, kuidas vältida ja ravida neid nahatingimusi, aitab teil saada selgemat nahka.

Põhjused

Suured poorid põhjustavad enamasti kahte kontrollimatut tegurit. Esimene on geneetika ja teine ​​on vanus. Kui olete vanuses, kaotab teie nahk elastsuse, põhjustades pooride laienemist. Geneetiline toime võib mõjutada naha õlilisust ja kõikuv hormoonide taset, mis võib signaali toota ka rohkem õli.

Väärarvamused

On olemas palju väärarusaamu, mis ümbritsevad õline nahka ja laienenud poorid. Esimene on see, et toit põhjustab neid. Toit mõjutab nahka vähe. Teine eksiarvamus on see, et nafta tootmist vähendavate toodete kasutamine suurendab naha-naha õlitootmist. See on ka vale, drer Audrey Kunini sõnul on nahahooldusallikate veebisait DERMA Doctor kirjutanud dermatoloog.

Ärahoidmine

Naturaalse nahahoolduse hea režiimi järgimine on üks parimaid ennetusmeetodeid, et vähendada naha rasva ja suurendatud poorid vastavalt “Naiste koduvähiste arstide raamatu” sõnadele. Pese nägu kaks korda päevas, et eemaldada pori ja mustuse ületav mustus ja õlid. Alfa-hüdroksühappe sisaldava nahakreemi kasutamine võib aidata neid haigusi ravida. Alfa hüdroksühapped soodustavad rakkude käivet, mis võib takistada naharakkude neelamist. Päikesekaitset kandvad igapäevaselt võivad aidata vältida ka päikesekahjustusi, mis võivad põhjustada pooride suurenemist.

Lahendus

Suurenenud pooride ja naha õlilisuse ravivõimalused hõlmavad naha praimeri või poore minimeeriva losjooni kasutamist enne pealekandmist. Need aktuaalsed rakendused toimivad kittina ja tasandavad nahka, et luua ühtlasem pind. Enne teiste nahahooldustoodete, näiteks lahtise pulbri kasutamist, kindlasti lubada praimerajal täielikku kuivamist. Kasutage ainult mitte-komedogeenseid tooteid, et vältida ummistuste tekkimist täiendavate õlidega.

Hoiatus

Õli eemaldamiseks nahal koorimine või puhastamine võib nahal negatiivselt mõjutada. Liigne puhastamine võib ärritada nahka ja võib põhjustada nahale liigseid õlisid, et reageerida ärritusele. Kui te nahat pleekib, loputage seda mitte rohkem kui üks kuni kaks korda nädalas.