Öö vahetuse toitumine

Paljud haigla töötajad, tehase töötajad, turvamehed ja isegi valgekraede töötajad hakkavad lihtsalt tööpäeviti, kui teised inimesed voodisse lähevad. Öine vahetuses on normaalsed toitumisharjumused ja une rutiinid häiritud. Et vältida kehakaalu suurenemist, seedetrakti probleeme, unetust ja haigestumise riski suurenemist, veenduge, et teie öönihke toit vähendaks töödeldud ja rasvaseid toite, rõhutab tervislikke suupisteid ja piirab kofeiini.

Õhtusöögi aeg

Selle asemel, et oodata, kui hakkate öönihkega töötama, et süüa oma suurimat söögikorda, on teil õhtusöök enne, kui saate oma töökohale aru anda. See annab teile energiat oma töö efektiivseks täitmiseks ja tavapärase ajakavaga vähem häirivaks. Kanada rühma dieettoidud soovitavad süüa umbes kella 6-ks. Kui sa töötad üleöö. Nii saate nautida oma perega toiduväraseid toite, mitte praaditud või rasvaste söögikohtade hinna eest, ja te saate vältida seedehäireid nagu kõrvetised ja kõhukinnisus, mis võivad tekkida rasket jahu süüa liiga hilja õhtul.

Öölõikude õhtusöögi valikud

Kui ootate, kuni oled tööl õhtusöögi ajal, arvutage oma kaloreid. Valige pehme valk nagu kodulinnud, tuunikala või oad, kiudainetega täisterad ja köögiviljad püsiva energia jaoks, mis aitavad teil oma ülemineku kaudu võimsust. Aga mis siis, kui teie söögikoht pakub vähem kui toitainet või peate oma sööki kiirtoidule tuginema? Mõtle sellele pruuni kotti, eriti kui teie töökohas on mikrolaineahi ja külmkapp. Näiteks pakke küüslaugu võileib nt nisust valmistatud leivaga, kana rinnatükiga või tofu ja hakitud köögiviljadega pruunistatud riisi salat või sügav köögiviljade ja ubade supp.

Vahetustega tööliste suupisted

Kui te ei ole ER-töötaja või koostööline, võib öine nihe olla igav, ja võite tunduda keerulisi suupisteid, et aega kulutada kiiremini. Vastavalt spordimeditsiini 2008. aastal avaldatud artiklile kipuvad käibekasvamisharjumused keskkonnasõbralikumaks muutuma. Vastavalt 2008. aastal pakutud tervislikele, valgu- ja kiudainerikastele suupistetele, et saaksite sind täita, et saaksite ületada suhkru- ja soolalõivu Paljude töökohtade müügiautomaatides. Too madala rasvasisaldusega kreeka jogurtit ja käputäis mandleid, hummu ja porgandeid, värske puuviljaga tükeldatud juustu või pähklivõitu tervete kreekeritega ja õunte viiludega.

Joogid niisutavad

Öönumbrisse joomine palju vedelikke aitab teil püsida hüdreeritud, nii et jääte valvsaks. Sip vesi, taimeteed ja madala naatriumköögiviljamahlad dehüdratsiooni vältimiseks. Kohvist toodav kofeiin annab teile tõuke, mis hävitab segadust, kuid see võib põhjustada jattersi. Lisaks võib kofeiin teie süsteemis jääda kuni kaheksaks tunniks, häirides pärast vahetust une. Kanada dietitian veebileht soovitab kofeiini piirata nelja tunni jooksul enne magamaminekut kuni 400 milligrammi päevas – mitte rohkem kui neli väikest tassi – ja kinni hoida noncafeeinidega jooke.