Toitainet puudutavad andmed idaho kartulite kohta

Makrotoitained, sealhulgas valk, rasv ja süsivesikud, on ained, mida organism vajab suurtes kogustes, et edendada kasvu ja reguleerida elundite funktsioone. Mikroelemendid, sealhulgas vitamiinid ja mineraalained, on ained, mida keha ise ei suuda valmistada ja mida on vaja väiksemates annustes, et aidata kaasa rakusisese tervise ja energia metabolismile. Idaho kartul aitab teil täita paljusid igapäevaseid toitainevajadusi.

Üks suur Idaho kartul kaalub umbes 148 g või 5,3 oz. Iga Idaho kartul sisaldab umbes 110 kalorit või umbes 5 protsenti oma igapäevastest kalorikohustustest, mis põhinevad 2000-kalorikalal. Teie täpsete kalorite vajadused põhinevad paljudel individuaalsetest teguritest, sealhulgas harjutusest, vanusest ja soost.

Süsivesikud muundatakse glükoosiks ja kasutatakse energiaks. Üks suur Idaho kartul sisaldab 26 grammi süsivesikuid või umbes 9 protsenti igapäevasest väärtusest, mis põhineb 2000-kalorist toidul. Idaho kartul sisaldab ka 2 g kiudaineid, tüüpi süsivesikuid, mis võivad käärsoolet puhastada ja võivad aidata vältida teatud tüüpi vähki. Idaho kartul sisaldab 1 g suhkrut.

Suur Idaho kartul annab 2 g valku. Valk soodustab kasvu ja vere tervist, täiskasvanutele peab iga päev olema vähemalt 50 g seda toitaineainet. Kuigi kartulid pakuvad vaid väikest valku, on seda köögivilja sageli serveeritud teiste kõrge valgusisaldusega koostisosadega, näiteks võid, hapukoor ja peekonid, mis aitavad teil täita oma igapäevaseid proteiini nõudeid.

Idaho kartul sisaldab mitmeid vitamiine. Üks suur Idaho kartul sisaldab 27 mg C-vitamiini või umbes 45 protsenti igapäevast soovituslikku väärtust selle vitamiini jaoks. Idaho kartul sisaldab 10 protsenti B6-vitamiini päevasest väärtusest. Iga suur Idaho kartul sisaldab väikseid tiamiini, riboflaviini, niatsiini ja foolhappe koguseid. Idaho kartulite ekspansiivne vitamiiniprofiil on seotud terve immuunsüsteemi funktsiooni ja raku kahjustuse vältimisega.

Idaho kartulid pakuvad ükskõik millise puu- ja köögivilja kaaliumisisaldust, mille minimaalne päevane soovituslik väärtus on umbes 18 protsenti. Võrdluseks on banaanidel umbes 11 protsenti kaaliumisisalduse päevasest väärtusest ning sibulad ja õunad sisaldavad vastavalt 7 ja 5 protsenti. Kaalium aitab vähendada vererõhku ja vähendada naatriumi kahjulikku toimet. Idaho kartul sisaldab ka kaltsiumi, rauda, ​​magneesiumi, tsinki, fosforit ja vaske.

Suurus ja kalorid

Süsivesikud

Valk

Vitamiinid

Mineraalid