Keha taastamine pärast mono

Mononukleoos on haigus, mis tuleneb viirusinfektsioonist. Haigus võib kesta mitu nädalat ja jätab end tunda nõrga ja väsinud pärast seda. Pärast haiguse kadumist ei pruugi teil tunduda täielikku taastumist kuu või enam. Selle aja jooksul on oluline oma jõu taastamiseks piisavalt puhata ja süüa toitev toitu.

Puhata

Võite aidata oma kehal taastuda mononukleoosi, saada nii palju puhata nagu teie keha vajab. Te võite ikkagi end väsinud isegi pärast seda, kui teie arst annab sulle õiguse tööle asumiseks või kooli käivitamiseks. Väljas sama palju, kui sul on võimalik, ja naastage oma tavapärasele ajakavale järk-järgult, mitte püüa jätkata oma endist hõivatud ajakava korraga. Teie arst võib olla valmis andma teile oma professorite arsti märkuse või teie töö, mis kinnitab teie seisundit.

Toitumine

Söö tavalisi toitelisi toite, isegi kui te ei tunne näljaseid, sest teie keha vajab teie toitainete taastamiseks toitaineid. Toidud, mis on pärast pika haiguse, nagu mononukleoosi taastumist, kasulikud on toidud, mis on rikas antioksüdantidega, nagu lehtkapsas, paprika, mustikad, tomatid ja kirsid. Lisaks hoiduge rafineeritud ja töödeldud toitudest, samuti punasest lihast ja transrasvhapet sisaldavatest toitudest. Ärge joomake alkoholi, kui olete mononukleoosis. Teie maks võib olla teie haigusest põletikuline ja alkohol võib teie maksa taastumise korral olla liiga raske.

Harjutus

Ülikooli tervishoiuteenistuse Rochesteri ülikooli andmetel võib teie arst teile anda kliirensi, et alustada sörkimist või ujumist juba ühe kuu jooksul pärast mononukleoosist taastumist. Vältige kontaktid spordiga, nagu jalgpall või rugby, kuni teie arst annab teile kliirensi. Isegi kui tunnete end täielikult taastunud, võib teie põrna veel paistuda ja see võib purunemise ajal puruneda. Pole tähtis, millist sporti või harjutusi te alustad, võtke esialgu aeglaselt, et teie keha aeg uuesti kohaneda. Kui tunnete end väsimatult või valu ajal, lõpetage tegevus.

Millal konsulteerida oma arstiga?

Konsulteerige oma arstiga, kui te tunnete ikka veel kaks kuni kolm kuud ebanormaalselt väsinud. Lisaks pöörduge arsti poole, kui teil tekivad krambid, kui teil tekib õhupuudus, kui teie munandid muutuvad laienemiseks või põletikuks, kui teie nahk või teie silmavalged muutuvad kollaseks, kui teil tekib probleeme oma koordineerimisega või kui Näete näo halvatus. Need sümptomid võivad näidata, et teil on tekkinud sekundaarne infektsioon või teil on tekkinud viiruse tüsistused.