Keskkoolis sprinteri treeningud

Keskkool ei ole aeg äärmiselt treenitavate tegevuste läbiviimiseks, et oma sprinti kiirust parandada. Riskid on liiga suured ja panused on liiga madalad. Kuid keskklassi sprinteri toimetulek võib mõjutada keskkooli võimalusi ja spordiürituste võimalusi kolledžis. Mõõdukalt agressiivsete, kuid suhteliselt vähe mõjuvate treeningute programm võib aidata välja töötada atribuute, mida üliõpilane vajab, ilma vigastusteta.

Sprintpüramiid arendab suutlikkust kiirendada ja taastuda sprindi jõupingutustest. Püramiidi treeningud koosnevad seeriajälgimisest, mis nõuab järkjärgulist vähendamist. Võite teha korduspõhist püramiidi, näiteks alustades viiest sprindist, seejärel neli ja nii edasi. Samuti saate teha kauguspõhja püramiidi, alustades 100-kohalise sprintiga ja tehes teed maha. Iga sprindi aluskaugus peaks tulema sportlase regulaarse sündmuse kaugusest. Näiteks 100-kohaline jooksja teeks lühemaid ja kiiremaid sprinkke kui 200-kohaline jooksja.

Intervall koolitus koosneb vaheldumisi sprint-kiiruse jooksmise ja puhkeperioodide vaheldumisi aeglase kuni mõõduka läbilöögiga. Läbilöögiajad kiirendavad treeningut, parandades samas pikaajalist kardiovaskulaarset vastupidavust. Keskkooli jõuülekandjate intervalltreeningu näide peaks olema 1 miil, mis koosneb 100-aastasest sprintist ja seejärel 200-kohalise joogiga.

Tuginedes tingimustele, kus jalgade liikumine on raskem kui tavapärastes tingimustes, kasvab lihased, mis otseselt kiirendavad. Selle koolituse üks näide on seljakotti või vestiga raskuste kandmisel sprint. Teine töötab basseini madalal otsas. Võite kasutada oma kujutlusvõimalust teiste väljakutsetega seotud ideede välja töötamiseks, kui need on ohutud ja panevad oma alakehale lisakoormuse.

Kuigi keskkooli ja kolledži sprinterid kasutavad jõutreeninguid, et tugevdada sprintlastest tingitud lihaseid, on see keskkoolide sportlastele vastunäidustatud. Selles vanuses viivad tulemuslikkuse olulise erinevuse saavutamiseks vajalikud raskused oluliselt liiga keskkooliõpilase endiselt arenevate luudega. Selle vastupanuliikumise koolituse jaoks peaksid selle ajastu võistlejad kasutama väljakutseid pakkuvaid koolitusmeetodeid või füüsikatehnoloogiaid.

Püramiidid

Intervallid

Challenge Training

Jõutreening