Magneesium ja energia

Juhuslik väsimus või energiapuudus esineb enamikul täiskasvanutel ja lastel mõnel hetkel oma elus. Kuid püsiv väsimus võib mõjutada elustiili ja mõjutada igapäevaseid tegevusi. Selline seisund viitab sageli sellele, et see on probleem, nagu unetus, kehv toitumine, stress, infektsioon või isegi diabeet ja vähk. Põhimõtte ravi koos tervisliku toitumise ja kehalise võimekusega aitab sageli suurendada energiat. Mõned sellised toidulisandid nagu magneesium võivad olla kasulikud ka madala energia tasemega inimestele.

Magneesium

Magneesium on neljas kõige rikkaim mineraal kehas ja see on vajalik südame, lihaste ja neerude korralikuks toimimiseks. See aktiveerib ka mitut ensüümi kehas ja mängib olulist rolli energia metabolismis. Teie keha vajab 80-420 mg magneesiumi päevas, sõltuvalt teie vanusest ja üldisest tervislikkusest, ütleb riikliku terviseameti toidulisandite büroo. Saad seda toidust nagu pähklid, rohelised lehtköögiviljad, kaunviljad ja terveid teravili. Teie arst võib soovitada ka magneesiumilisandeid, et ületada mineraalide puudus ja ravida kõrget vererõhku, migreeni peavalu, arütmiat, osteoporoosi ja premenstruaalset sündroomi.

Madal energiatase

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi uuringu andmetel kasutavad lihased madala magneesiumisisaldusega isikuid isegi mõõduka kehalise aktiivsuse ajal ja seega kergesti rehvi. Uuringu teadlased viitavad sellele, et magneesiumi madala toidu kaudu manustamine vähendab mineraali taset veres ja lihastes ning võib põhjustada kehva kehalise võimekuse. Teine uurimus, mis avaldati ajakirjas “Brain Research Bulletin” märtsis 2001, näitab, et ajukoe magneesiumioonide madal tase vähendab energia tootmist ja võib põhjustada migreeni peavalu. Mõned loomkatsed, näiteks ajakirja “Rakenduslik füsioloogia, toitumine ja ainevahetus” 2009. aasta märtsikuu numbris avaldatud, kinnitavad veel kord, et magneesiumisisaldusega toidulisandid võivad parandada vererõhu ainevahetust ja kehalist toimet.

Kõrvalmõjud

Magneesiumiga seotud kõrvaltoimeid ei ole toiduallikatest saadud. Kuid magneesiumisisaldusega toidulisandite suured annused võivad põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhuõõne, kõhulahtisust, madalat vererõhku ja südame löögisagedust. Segadus, koma ja surm võivad esineda harvadel juhtudel. Magneesiumilisandid takistavad teatud vererõhku, diureetikume ja diabeediravimeid ning antibiootikume nagu tetratsükliin.

Ettevaatusabinõud

Enamikus apteekides võite leida magneesiumipreparaate, kuid enne trompete vältimiseks pidage nõu arstiga. Arutlege, milline on magneesiumi lisandite mõju teie olemasolevale seisundile ja teistele ravimeid, mida võite võtta. Teie arst võib samuti aidata määrata teile sobiva annuse.