Oksaalhape tomatites

Oksalaat on keemiline ühend, mis looduslikult esineb peaaegu igas taimes teatud määral, sealhulgas puu, köögivilja ja teravilja taimed. Oksalaat paikneb tavaliselt lehtedes või koorides, kus segu seostub kaltsiumiga selle eemaldamiseks, kui taimed läbivad hooajalise levikuga. Inimese kehas puuduvad oksalaadil kasulikud funktsioonid ja peaaegu täielikult erituvad uriinist ja väljaheidest jäätmena vastavalt “Närvikivide käsiraamatule”.

Oksalaadid seedimistes

Keskmine päevane toit sisaldab umbes 120 mg oksalaati, kuid võib sisaldada kuni 1000 mg neid, kes tarbivad suures koguses kõrge oksalaattoitu. Kui sa sööd söödaks oksalaati sisaldavaid toiduaineid, vabastavad kõhupiirkonna happed selle päritolust. Teie maksa muudab ka üleliigse koguse C-vitamiini ja loomset valgust oksalaadiks. Seedetransplaatide käigus oksalaat siduvad tugevalt kaltsiumiga, moodustades ühendi, mis lõpuks eritub väljaheites. See seondumisprotsess takistab oksalaatide ja kaltsiumi, millega nad seonduvad, imendumist. Suhteliselt terve keha tavaliselt imendab 10-15% seondumata toiduoksalaati, mis seejärel eritub uriiniga.

Neerukivid

Teie neerud toimivad teie keha filtrina, lahustatakse ja kõrvaldatakse kõik jäätmed keerulises protsessis, mis nõuab uriini kemikaalide ja vee nõuetekohast tasakaalu. Kui kogu filtreeritud materjali lahustamiseks pole piisavalt vett, võivad moodustunud karastatud maavarad, mida nimetatakse neerukivideks. Kivid on ebanormaalsed kasvud. Nad algavad mikroskoopiliste osakestega, kasvavad kristallide kogumiks ja lõpuks moodustavad kivid. Sõltuvalt sellest, kuidas need tehti, võivad kivid sisaldada erinevaid erinevaid ühendeid. Ligikaudu 85% neerukividest sisaldab kaltsiumi. Kuigi mõned neist kividest sisaldavad ühendi kaltsiumfosfaati, sisaldab enamus kaltsiumoksalaati. Kui teil on kalduvus oksalaatide sisaldavate neerukivide tekkele, võib teie arst soovitada piirata oksalaatide sisaldavate toitude manustamist.

Tomatid

Tomatid kuuluvad öötähetaimede perekonda koos baklazaanide, kartulite ja paprikatega. Kuigi need teised nakatunud taimed sisaldavad suurt kogust oksalaati või rohkem kui 10 mg portsjoni kohta, sisaldavad tomatid ainult “mõõdukat” kogust või 2 kuni 10 mg portsjoni kohta. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium loetleb tomatite oksaalhappe sisalduse 50 mg kohta 100 g serveeringu kohta. Ükskõik millise toidu liiki oksalaat on väga erinev, olenevalt küpsuse ja kliima seisundist, samuti mulla seisundist. Näiteks on väga küpsed tomatid üldiselt kõrgemad oksalaatide kogused kui vähemarenenud viljad. Vastavalt “The Endocyclical of healing Foods”, avaldatud aruanded oksalaatide tasemed ühes konkreetses toidus võivad erineda 2- kuni 15-kordne.

Kaalutlused

Kui teil pole neerukivide perekonna ajalugu või teie arstipraksis soovitas teil oksalaate manustada diagnoositud tervisliku seisundi tõttu, ei pea te muretsema oksaalhappe kohta toidus, mida sööte. Lisaks sellele, et mõõduka hulga oksalaadi allikas on tomatid suurepärane vitamiinide C ja K, biotiini ja karoteenide allikas, sealhulgas lükopeen, antioksüdant, mis kaitseb naha, kopsu, rinna, käärsoole ja eesnäärmevähi vastu ning võib vähendada riski Südamehaigused ja katarakt. Tomatid on ka väga hea toiduvalkude, foolhappe ja B6-vitamiini allikas. Kuigi oksaalide sisaldus tomatites suureneb, kui nad valmivad, on ka nende toitainete sisaldus.