Podagra ananass

Ananass on vähese kalorsusega, kolesteroolivaba ja rikkamate oluliste toitainetega, nagu mangaan, vask ja C-vitamiin. Samuti sisaldab see ühendeid, mis võivad olla kasulikud, et kaasata regulaarselt oma dieeti, kui teil on podagra, kuid on vaja rohkem uurida. Podagra manustatakse tavaliselt ravimite ja toitumisharjumuste kombinatsioonide abil. Ärge püüdke podagra enesega ravida ainult sellistes toiduainetes nagu ananass, kuni olete oma arstiga rääkinud.

Puriini kontsentratsioon

Podagraga inimesed jälgivad madala puriini toitu. Puriinid on ühendid, mis on leitud sellistes toiduainetes nagu jahilaadsed liha, elundi liha, lihaekstraktid ja puljongid ning mereannid nagu rannakarbid, makrellid ja kammkarbid. Need esinevad ka mõõdukamates kontsentratsioonides kodulindude, veiseliha, sealiha, enamiku kalade, oadade, kaunviljade ja köögiviljade, nagu spargli ja spinati puhul. Puriinid metaboliseeruvad kehas kusihappeks, ühend, mis tekib podagrahaga inimeste liigestel. Madala puriinnaga toitumine keskendub peamiselt toidule, milles on 50 milligrammi või vähem puriine 100 grammi toidu kohta. Ananass – koos kõikide teiste puuviljadega – kuulub selle madala puriini kategooriasse.

Bromelaini toime

Ananass on ainus looduslik broomelaini allikas, mis on antud ensüümide rühma, mis purustab valku. 2001. aastal avaldatud uuringus “Vähktõbi-kemoteraapia ja farmakoloogia” teatati, et bromelain koos sarnaste ensüümidega vähendab reumatoidartriidiga inimestel transformeeriva kasvufaktori beeta kogust. Liigse transformeeriva kasvufaktori beeta vähenemine võib aidata leevendada artriidi sümptomeid, teoreetilisi teadlasi. Kuna podagra on põletikulise artriidi tüüp, võivad podagra põdejad saada täiendavat bromelaini, kuid vaja on rohkem uuringuid. Pole veel teada, kas ananassi söömine võib anda podagra ravimiseks piisavalt bromelaani.

C-vitamiini mõju

Ühe tassi ananassikarvi sisaldab 79 milligrammi C-vitamiini. See kogus annab peaaegu 88 protsenti inimese soovitatavast päevarahast ja üle 100 protsendi naise nõudest. 2005. aastal ilmunud “Artriidi ja reumatismi” poolt avaldatud uuringus leiti, et C-vitamiini kõrge tarbimine vähendab teie vere kusihappe taset ja võib aidata podagra raviks ja ärahoidmiseks. Uuringus osalejad võtsid kaks kuud iga päev 500 milligrammi C-vitamiini. Kuigi ananass, muud puuviljad ja köögiviljad on suurepärased C-vitamiini allikad, ei pruugi inimestel olla piisavalt toitaineid, et tarbida piisavalt toitu, et replitseerida uuringutulemusi.

Soovitatav kogus

Erinevalt puuviljadest nagu õunad, arbuus, pirnid, viinamarjad, mangod ja ploomid, on ananass fruktoosis madal. 2008. aasta British Medical Journal’i uuringust selgus, et kõrge fruktoosisisaldusega toit on seotud podagra suurenenud riskiga. Kuna see on madala fruktoosisisaldusega toit, saab ananassi kasutada vabalt, et täita Pittsburghi meditsiinikeskuse ülikoolis soovitatavaid kaks kuni neli päeva puuviljaartikleid podagraga inimestele. Tassi ananassi viilu või tükkidega võrdub üks portsjon.