Murakad ja mustikad toiteväärtus

Nagu enamik marju, murakad ja mustikad on vähe kaloreid ja rasva. Need on head kiudained ja pakuvad mitmeid olulisi vitamiine ja mineraale. Mõlemad marjad on toidulisandite tervislik ja toiduline lisand, kuid mullikate ja mustikate vahel on mõned erilised toitumisalased erinevused.

Kaloreid, rasva ja kolesterooli

100 grammi murakad sisaldab 43 kalorit, samas kui mustikas sisaldab 57 kalorit. Musneed sisaldavad 0,49 g rasvhapet ja 0,014 g küllastunud rasva, mis on 1 protsent kogu rasva päevasest väärtusest ja alla 1 protsendi küllastunud rasva päevasest väärtusest, võttes aluseks 2000 kalorilist dieeti. Koos 0,33 g rasvaga ja 0,028 g küllastunud rasvaga sisaldavad mustikad veidi vähem rasva ja veidi rohkem küllastunud rasvu kui murakad. Kuna see rasvade erinevus on nii väike, on musliõieliste rasvade kogu päevaväärtus sama, mis mulraaliste puhul, 1% kogu rasva päevasest väärtusest ja alla 1% küllastunud rasva päevasest väärtusest. Kummardused ega mustikad ei sisalda kolesterooli.

Valk ja süsivesikud

100 g maiustuste serveering annab 1,4 g valku või ligikaudu 2 protsenti igapäevasest valgu väärtusest. Sama kogus mustikad sisaldavad 0,7 g valku, mis on ligikaudu 1 protsenti päevasest väärtusest. Süsivesikute koguhulk on 9,6 g 100 g mustikate serveerimiseks ja 14,5 g sama suurusega mustikatootmiseks, mis on vastavalt umbes 3 ja 5% päevasest väärtusest. Muundamisel on 5,3 g kiudaineid, mis on ligikaudu 21 protsenti päevasest väärtusest. Ainult 2,4 g kiudaineid moodustavad mustikad vähem kui pooled munakiu kiudude päevaväärtusest. Musneed sisaldavad 4,9 g suhkrut, samas kui mustikad sisaldavad 10 g suhkrut.

Vitamiinid

Harilikud marjad pakuvad suurema hulga vitamiine kui mustikad, välja arvatud mõned erandid. Harilik maasikas sisaldab 35 protsenti C-vitamiini ööpäevasest väärtusest, 25 protsenti K-vitamiini päevasest väärtusest, 6 protsenti folaadi ja E-vitamiini päevasest väärtusest, 4 protsenti A-vitamiini päevasest väärtusest, 3 protsenti päevasest väärtusest Niatsiini ja pantoteenhappe hulgast, 2 protsenti B-vitamiini päevasest väärtusest ja 1 protsenti tiamiini päevasest väärtusest. 100 g mustikad sisaldavad 16 protsenti C-vitamiini, 24 protsenti K-vitamiini, 3 protsenti E-vitamiini ja B-6-vitamiini, 1 protsenti pantoteenhapet ja A-vitamiini ja 2 protsenti tiamiini, riboflaviini, niatsiini ja folaati. Mustikad ja mustikad ei sisalda B-vitamiini.

Mineraalid

Harilik maasikad sisaldavad rohkem mineraalaineid kui mustikad. 100 g marjakestade portsjon annab 32-protsendilise mangaani ööpäevase väärtuse, 8% päevas vase väärtusest, 5% magneesiumi ja kaaliumisisalduse päevasest väärtusest, 4% tsingi päevasest väärtusest ja 3% kaltsiumi ja raua päevasest väärtusest Ja 1 protsenti seleeni päevasest väärtusest. Sama suurusega mustikat teenib ainult 17 protsenti mangaani päevasest väärtusest, 3 protsenti vasest päevasest väärtusest, 2 protsenti raua, magneesiumi ja kaaliumi päevasest väärtusest, 1 protsenti kaltsiumi, fosforit ja tsinki ning vähem Kui 1 protsenti seleeni päevasest väärtusest.