Vett sisaldav seebi akne jaoks

Paljud võistlevate nahahooldustoodete toorikud toutavad oma väävlipõhiseid seepe kui akne ravivaid ravimeid. Ebavõrdsed teaduslikud tõendid ei viita siiski alati viirusele kui akne parimale ravivõimalusele, kuigi väävlil on teatud omadused, mis võivad aidata naha seisundil. Väävel on kasutatud nahahaiguste, sealhulgas akne raviks sajandeid. Tooted, milles on väävel, sealhulgas seebid, on jätkuvalt populaarsed.

Kasutage

Mõlemad käsimüügist valmistatud seebid ja kreemid, mis koosnevad akne vastu võitlemiseks, sisaldavad väävlit. Sulfur on alates 1950. aastast selliste toodete ühine koostisosa. Vastavalt Adelaide A. Hebert’ile, Texase-Houstoni Meditsiinikooli ülikooli dermatoloogia osakonna professorile, soovitatakse paljude dermatoloogidega tooteid. Tänu oma lõhnale on väävel tihti kombineeritud teiste ravidega, näiteks retinoididega. Herberti märkmed 2008. aasta veebruaris “American Academy of Dermatology Journal” on üldiselt eelistatud kui väävlit sisaldavad vahutamisvahendid.

Funktsioon

Väävel põhinevad väävlipõhised tooted, nagu näiteks seebid, võivad aknega aidata kahe omaduse tõttu. Looduslikult esinev anorgaaniline element omab bakteritsiidset toimet, mis aitab tappa baktereid ja on ka keratolüütiline, mis tähendab, et Dermaxime Bio-Cellular nahahooldustooted teostavad naha välimist kihti. Akne põhjustab mustuse, õli ja bakterite kogunemine, mis ummistab poorid. Vastavalt Joesoefi nahahoolduse andmetele on vaja keratolüütilisi toiminguid, et aidata eemaldada surnud naharakud, mis riivavad poorid.

Kaalutlused

Väävel ei pruugi olla absoluutne parim ravivõimalus. Vähesed uuringud vastavad kaasaegsetele teaduslikele vajadustele, väidab N. Hjorth oma artiklis “Akne traditsiooniline paikne ravi”, mis avaldati Norra “Acta Dermato-Venereologica” 1980. aastal. Mõned uuringud näitavad, et traditsiooniline ravi väävli, seebi ja kergetöötlusega Võib isegi pikendada akne. Hjorth soovitab traditsioonilises ravis loobuda bensoüülperoksiidi ja retinoehappe tõhusamast kasutamisest. Teine uuring, mis ilmus jaanuaris 2003 “National Medical Association” ajakirjas, näitab, et Tüto-salvi kasutamine, mis sisaldab butürospermi paradoksiikumõnesid ja seepi, toimib paremini kui väävliprodukti kasutamine.

Tähtsus

Ärilõhna puhastamiseks kasutatavad käsimüügist valmistatud seebid ja muud tooted on suured ettevõtted. Akne on kõige tavalisem nahahaigus Ameerika Ühendriikides ja ainult üks osa kannatustest kasutab oma seisundi raviks retseptitooteid. Väävel ei ole üks kõige tavalisematest käsimüügiravimitest. Need on antibakteriaalsete omadustega bensoüülperoksiid ja salitsüülhape, mis on kergeid ravimeid, mis aitavad avada ummistunud poorid ja tagavad põletikuvastase toime. Väävel on ühed vähem levinumad koostisosad koos naatrium sulfatsetamiidiga, alfa-hüdroksühapete, A-vitamiini, tsingi ja teepuuõli. Väävli ja teiste vähem levinud ravimite kasulikkuse selgitamiseks on vaja rohkem uuringuid, nõustada W.P. Bowe ja A.R. Shalita oma septembris 2008 “Seminarid nahahaiglas ja kirurgias” ajakirjas artikkel “Tõhus üle-The-Counter akne ravi.

Ajalugu

Kuigi väävlit või vääni on juba ajast saadik viidatud, ei ole selle mõju nahahooldusele hästi kirjeldatud. Seda on kasutatud naha ravimiseks ligikaudu 500 aasta jooksul, et võidelda tingimustega, sh akne, seeninfektsioonid, psoriaas, kaelus ja ekseem, märgib autor K.S. Leslie 2004. aasta aprillis “Cosmetic Dermatology Journal” artikkel “Väävel ja nahk: Saatanast Saddamini”. Samuti on levinud väävli leidmine kosmeetikatoodetes ja nahahooldustoodetes, sealhulgas seep. “Vulber oli tihti aktiivne agens paljudes nn patendis kasutatavates ravimites, mis sai populaarseks 19. sajandi keskpaigas.” Aeg pole meditsiinitöötajate entusiasmi väävlit vähendanud, “ütles Leslie artikkel.