Valk, ketoonid ja neerukivid

Närvide kivid ei pruugi teie meelest kaalulanguse alustamisel alustada, kuid kui kavatsete järgida kõrge valgusisaldusega, madala süsivesikute sisaldusega dieedi kava, peaksid need olema. Kuigi paljud populaarsed vähese süsivesinike sisaldusega kaubanduslikud dieeti sisaldavad plaanid julgustavad teie keha liigutama rasvapõletavasse olekusse, mida nimetatakse ketoosiks, võib ketoonide tootmine muuta teie uriinikemiat ja suurendab neerukivide ohtu. Teie neerudega kaasnevate riskide mõistmine aitab teil otsustada, kas kaalulangus lubab kõrge proteiini, vähese süsivesinike sisaldusega dieeti.

Neerukivid arenevad kuseteede kristallide raske massi tekkimisel. Neerukivid on sageli väga valusad, eriti kui nad läbivad kõhuõõnes läbi kehast väljumiseks. On mitmeid erinevat tüüpi neerukivid, millest igaüks koosneb erinevatest materjalidest. Neerukivide põhjus on endiselt teadmata, kuid mõnedel inimestel tundub, et nad kalduvad neid arenema rohkem kui teised, seega võib olla pärilik koostisosa.

Ketoonid on ühendid, mis on moodustunud rasva lagunemisest, kuna keha liigub põlemisest süsivesikutest kuni kütuse põletamiseni. Suure valgusisaldusega, madala süsivesikutarbega toiduga on ketoonid peamiseks energiaallikaks kehas. Mõne päeva või nädala pärast sellist tüüpi dieeti hakkab ajut kasutama ketoonid kütusena glükoosi asemel. Siiski, kui liiga palju ketoneid koguneb vereringesse, muutub uriini pH neutraalsel kuni kergelt happeliseks, mis võib avaldada stressi neerudele ja võib suurendada neerukivide tekke ohtu.

2002. aastal avaldatud uuringus “American Journal of Necessary Diseases” leiti, et suures valgusisaldusega madala süsivesikute sisaldusega dieet suurendas vere happelisust kuue nädala jooksul, mis on teadaolevalt neerukividest tingitud seisund. Uuringus leiti kuni 90-protsendiline happesisalduse suurenemine vereringes. Lisaks kõrgematele happeerinevustele oli tsitraadi uriin, neerukivide kasvu pärssiv ühend, kontsentratsioon 25 protsenti madalam. Inimesed, kes tarbivad suure valgusisaldusega dieeti, võivad ka dehüdreerida, mis kontsentreerib uriini ja võib kaasa aidata neerukivide arengule. Inimestele, kes on tavalisel toitumisel ja kellel tekivad neerukivid, soovitatakse sageli vähendada liha, kodulindude ja kalavalkude tarbimist, et vältida tulevasi neerukive.

Lisaks neerukivide suurema riski kohta leiti ka American Journal of Necessary Diseases ilmunud uuringus näiteid, et kõrge valgusisaldusega vähese süsivesikute sisaldusega toit võib suurendada luukoe ohtu. Kui dieedid sisenevad suures valgusisaldusega dieedist põhjustatud ketoosi seisundisse, võivad nad ka kogeda muid terviseprobleeme, nagu dehüdratsioon, pearinglus, nõrkus või ärrituvus.

Neerukivid

Ketoonid

Kõrgvalkude toidud

Täiendavad kaalutlused