Jala soojendite eesmärk

Jalgade soojendid on viinud 1980-ndate aastate vältel moodi, alates ühtsest esemeest kuni moekaupade juurde. Ükskõik kui te neid kannate, oli jala soojendite eesmärk algselt rohkem kasulik sportlastele, enne kui see muutus teie jalgade hoidmiseks soojaks, kui kannate mõnda oma lemmikstiili. Kuigi mood on niikuinii jalutuskütteseadmete lisaseadmena liikuma hakanud, on jala soojendid alati mood-maastiku osa, sõltumata nende tegelikust otstarbest.

Ajalugu

On ebaselge, kui jala soojendajad said osalevatele harjutanud balletile korrapärase vormi. Tantsukestuse tootja Saks Moving Wear tsiteerib 20. sajandi lõpu, et jalgade soojendajad on tantsijatele ja hiljem moes ühiskonnale populaarsed. Tänapäeval valmistatakse leg warmers mõlemale otstarbele.

Ballett ja sport

Kui harjutad ballett, muud tantsu- või spordivormid, mille puhul on jäsemete jalad hädavajalikud, kasutatakse jala soojendajaid, et hoida jalgu alumine pool soojas ja toonides, nii et ballettantsijad saaksid kergemini keerulisi tantsukäike täita. Kuigi neid ei kasutata sageli jõulupuu kostüümide osana, on jala soojendid ikka veel tavapäraselt kasutatavad, et hoida jalad sooja külmas stuudios. Viimastel aastatel on jalaküpsetajad asendatud tantsupüksidega, mis on tavaliselt venivast materjalist valmistatud, kuid jalgade soojendajatel ei ole sama suurt mitmekülgsust ja liikumist.

Mood profiil

1980-ndad olid üks kõige eklektilisemaid ja vabu ajastuid, kui tegemist oli moe ja stiiliga. Debeeriti välja näiliselt hullumeelset ja valju moe, sealhulgas neoonitarvikud, happekindad teksad ja palju Aqua Netti. Nurga soojendajaid kandis naised ja need kuulsad tähed nagu Madonna ja Cyndi Lauper. Neil oli ka film “Flashdance”. Kandesin teksapükste või seeliste all, andsid nad värvilise ja sügavuse elemendi 1980-ndatele varadele.

Kaasaegsed rakendused

Saate ikkagi osta jalgade soojendajaid mitmes trendikas jaemüügis täna. Mõned noored starlettid kannavad neid üle sääriste, et hoida oma jalad sooja, kui nad kannavad lühikesi seelikuid, ja disainerid nagu Y-3 näitasid oma viimaste kogude osana jalaküte. Tänapäeva trendieelajad valivad jalgade soojendajaid hoopis sügavamal viisil, monokromaatilise värvipaletiga või suurema kihilisusega välimusega.

Muudel eesmärkidel

Jalaküte ei ole ainult selleks, et hoida tantsijate jalad sooja ja jäigaga. Mõned naised kannavad neid oma kätega, et anda kihiline T-särk välja, ilma et oleks vaja kanda täiendavat särki. Saate neid kasutada põlvkonna saapade paariseks, mis sobivad natuke paremini vasika ümber. Paar neutraalsete jalgade soojendite korjamine võib innustada teid leidma uusi eesmärke pikaajalisele moesuundile, mis pole veel hoogu läinud.