Msm ja kehakaalu langus

Metüülsulfonüül-metaan või MSM on looduslikult esinev väävliühend, mis leitakse inimeste ja teiste selgroogsete dieedis. MSM kontsentratsioon kehas väheneb, kui inimesed vanuses. Kuigi MSM-i on mõnevõrra uuritud selle mõju kohta artriidile, on MSM-il terve rea positiivseid toiminguid.

Vastavalt Life Extension-le, peetakse MSM-i üheks kõige vähem toksiliseks bioloogiliseks aineks. Puhtal kujul on see lõhnatu, kergelt mõru maitsega, vees lahustuv, valge ja on kristalliline pulber, milles on 34% elementaarväävel. See on värskete puuviljade, köögiviljade, mereandide ja liha tavaline koostisosa, mida on avastatud šokolaadis, tee ja kohv. Pärast allaneelamist annab MSM oma väävli üle olulistele aminohapetele – metioniin, tsüsteiin ja muud seerumvalgud.

Puuduvad kliinilised uuringud MSM-i ja kehakaalu languse kohta, vaid mõned tunnustused inimestelt, kes ütlevad, et nad arvavad, et MSM on aidanud neil kaalust alla võtta. Kuna MSM on insuliini tootmisel ja veresuhkru tasemel oluline, mõjutab see energia taset ja süsivesikute ainevahetust ning võib kaalu kaotada kaudselt. Tänu oma võimele leevendada ühiseid probleeme ja vähendada valu, MSM võib aidata inimestel muutuda aktiivsemaks. Mayo Clinic hoiatab MSM-i kasutamise eest mistahes terviseseisundi tõttu pikaajaliste uuringute puudumise tõttu.

Oregoni ülikooli teadlased uurisid hiirte põlve, kellel on kalduvus arendada ühiseid kahjustusi nagu reumatoidartriit. Loomad, kes said toitu, mis sisaldas MSM-i 3-protsendilist lahust, näitas terve liigesekõhre pärast kolme kuud, samas kui hiiri, kes ei saanud mingit ravi, näidati liigesekõhre degeneratsiooni; UCLA meditsiinikool uuris inimesi degeneratiivse artriidiga. 16 patsienti, kellel oli 10 MSM-is ja 6-l platseeborühmas, uuriti neli kuud. Ainult kuus nädalat oli MSM-i patsientidel valgu kontroll 80 protsenti, samas kui platseebo patsientidel oli paranemine 18 protsenti.

Kuigi teadlased ei tunne kõiki MSM-i tegevusi, on Oregoni terviseteaduste ülikooli teadlased leidnud mitu tingimust, mis reageerivad hästi MSM-ile. See on aidanud allergilisi reaktsioone õietolmu ja toidule, nii et ravimeid saab vähendada või kõrvaldada. Ta on kontrollinud ülitäpsust ja head tulemusi. Mõned kroonilise kõhukinnisusega patsiendid on sellest kohe ja pidevalt vabastanud. MSM osaleb organismis kollageeni moodustumisel ja parandab juukseid, küüneid ja nahka. Väävel aitab hapete / leeliste tasakaalu kehas, mis on oluline kogu tervise seisukohast.

MSM

Kaalukaotus

Liigesprobleemid

Muud toimingud