Naiste D-vitamiini vaegnähud

Inimesed saavad D-vitamiini enamasti päikesevalguse kaudu. Samuti saate selle rasvlahustuva vitamiini, tarbides toite, mis sisaldab D-vitamiini või sisaldab toidulisandeid. D-vitamiin on oluline tervislike ja tugevate luude, tervisliku immuunsüsteemi ja aju, lihaste, südame ja kopsude toimimise seisukohalt. D-vitamiini puudus naistel võib mõjutada nende tervist ja heaolu.

D-vitamiin vajab

D-vitamiin päikesevalgusest, toidust ja toidulisanditest peab muutuma kasutatavas kehas. Maksu kõigepealt muundab D-vitamiini kaltsidiooliks, mis seejärel muudetakse neerudeks kaltsitriooliks. Calcitriol on D-vitamiini aktiivne vorm, mida keha kasutab. D-vitamiini soovitatav dieettoetus naistele on 600 rahvusvahelist ühikut või IU päevas. Rasedatele naistele on vaja ka 600 RÜ päevas. Kala, kalamaksaõli, seened ja D-vitamiini rikastatud toidud on head vitamiiniallikad. Enamik inimesi täidab oma vajadusi D-vitamiini järele päikesepaiste.

D-vitamiini puuduse põhjused

Kui D-vitamiini sisaldus on D-vitamiini vaeguse negatiivsete mõjude vältimiseks või vähendamiseks väike, võib arst soovitada D-vitamiini. Ta võib määrata D-vitamiini taseme määramiseks vereanalüüsi. Lisaks ebapiisavale tarbimisele ja vähesele päikese käes võib D-vitamiini vaegus olla tingitud seedetrakti seedetrakti kahjustusest, suurenenud nõudmisest, D-vitamiini piiratud konversioonist kaltsitriooli aktiivseks vormiks või suurenenud eritumisega.

Luu tervis

Luu tervise säilitamiseks on vajalik D-vitamiini piisav tase. D-vitamiini puudus suurendab naiste osteoporoosi riski. Osteoporoos suurendab luukoe nõrkust ja luumurdude riski, mida iseloomustab luukoe väike luumass ja struktuuriline halvenemine. Kuigi madalat kaltsiumi seostatakse tavaliselt osteoporoosiga, ebapiisav D-vitamiini sisaldus vähendab kaltsiumi imendumist, mis mõjutab luu tervist. D-vitamiini raske puudujäägi nähtudeks on korduvad luumurrud ja sagedane luuvalu.

Immuunhaigused

D-vitamiin mängib rolli terve immuunsüsteemi säilitamisel, toimides teie organismi immuunrakkude retseptorina. D-vitamiini puudus on seotud autoimmuunsuse suurenemise ja nakkustundlikkuse suurenemisega. Märk, et te ei pruugi piisavalt D-vitamiini saada, on sageli külmetushaigused või nakkused. Kui teil on külmetus või infektsioon, mis kunagi ei lähe, küsige oma arstilt oma D-vitamiini taseme kohta.

Muud märgid ja sümptomid

Väsimus on D-vitamiini puuduse tavaline märk. Võite tunda, et teil pole energiat. Lihasevalu ja -valu, lihaskrambid ja nõrkus on sageli teatatud sümptomid, mis on seotud madala D-vitamiini tasemega organismis. Mitte igaühel, kellel on D-vitamiini puudus, on sümptomid.