Ohutu ph taseme ujumine

Ujumisbasseini ohutu hoidmine tähendab kemikaalide ja tasemete, nagu näiteks vee pH, pidevat jälgimist. See on vee happesuse näitaja ja erinevad pH tasemed võivad teie basseinile ja kehale kahjulikult mõjutada, kui proovite ujuda, kui tasemed pole ideaalsed.

Ideaalne pH-tasemed

Õige pH-tasemed aitavad kloori basseini töös, kaitstes samal ajal teie nahka ja silmi karmide kemikaalide eest. Ohutumad pH-tasemed ujumiseks vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele jäävad vahemikku 7,2 ja 7,8. See langeb kokku enamiku ujukite keha pH-tasemetega, hoides vett ujumisest põhjustades probleeme.

Kõrge pH probleemid

Kõrge pH peetakse leeliseliseks ja see võib põhjustada probleeme nii teile kui ka basseinile. PH üle 7.8 võib põhjustada hägustumist vees ja mahaloksu piki oma basseini külgi. Kõrge pH peatab ka kloori ja muud desinfektsioonivahendid tõhusalt, st ohtlikest bakteritest teie basseinis ei pruugi surelik, kui vee pH on kõrge. Sa ei pruugi märgata vee erinevust, kui oled ujumas, kuid bakterid võivad olla kehas kahjulikud.

Madalad pH-probleemid

Kui vesi on pH-skaala happelises vahemikus, mis tähendab, et see on madalam kui 7,0, võite tunda vee erinevust ujuma. See madal pH võib põhjustada nahaärritust ja süüa silmi, kui avate neid vee all. Nagu kõrge pH, ei ole kloor ja muud desinfektsioonivahendid sama efektiivsed, kui pH on madal, mis võimaldab ohtlike bakterite ellujäämiseks. See võib ka teie basseini kahjustada, põhjustades metalli korrodeerumist ja vinüülist vooderdumist kortsutama.

Tee seda õigesti

Reguleerides oma pH-d, on natuke katse ja viga, seega alusta alati alumises otsas, kui lisate oma basseini juurde. Kui pH-tasemed on kõrged, võib see aidata lisada kuivat hapet, näiteks naatriumbisulfaati. Lisatud kogus varieerub sõltuvalt pH näitajast, näiteks 50 000-gallonist basseini kohta, lisage 900 grammi naatriumbisulfaati, kui pH väärtus on 8,0. PH suurendamiseks lisage naatriumvesinikkarbonaat, mis on kergesti leitav sellistes asjades nagu söögisoodat. Näiteks ühe käe ja hammeri kohta lisage umbes 9 £ 10 000 galloni vee kohta. Pärast kahe päeva möödumist, kui need tasemed pole stabiliseerunud, lisage pH-taseme tõstmiseks või alandamiseks jätkamiseks veel sobivat ainet.