Pantoteenhape ja juuste väljalangemine

Pantoteenhape või vitamiin B5 on tervisliku toitumise oluline osa. Huntingtoni terviseteaduste kolledži Geeni Bruni sõnul võib selle vitamiini puudus kahjustada teie juuksefolliikulisid, mis võib neid nõrgendada ja põhjustada juuste väljalangemist. Pantoteenhape on tihti koos teiste B-vitamiini perekonna liikmetega, ja nende piisava taseme säilitamine võib teie juuste tervist parandada ja aidata vältida selle leotamist.

Tähtsus

Pantoteenhape ja teised B komplekssed vitamiinid aitavad teie keha rasvade ja valkude metaboliseerimisel. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on need vitamiinid teie juuste, naha ja teiste kehaosade tervise säilitamiseks hädavajalikud. Kuigi tööstusriikides on pantoteenhappe puudus haruldane, võivad ebapiisavad kogused põhjustada mitmeid kõrvaltoimeid, sealhulgas juuste väljalangemist.

Kasu

Pantoteenhappe nõuetekohase taseme säilitamine võib tugevdada teie juuksefolliikleid ja nende rakke. See vitamiin aitab juuste folliikulite toitmist, aitab neil korralikult toimida ja soodustab juuste kasvu. Pantoteenhape võib samuti aidata leevendada naha sügelust ja lörtsi, mis on seotud kõõma ja teiste sarnaste häiretega, märgib MedlinePlus. Surnud naha peanaha pehmendamine hoiab teie folliikulid puhastest praost ja soodustab uut kasvu.

Toiduse allikad

Paljud toidud nagu näiteks liha, köögiviljad, täisterad, kaunviljad ja kalad sisaldavad pantoteenhappe kõrge taseme. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel läheb toit kauem, kui toitu töödeldakse, kaotatakse suur osa selle pantoteenhapet. Võite seda vitamiini võtta lisaaine kujul kas iseenda või kombinatsioonis teiste B-komplekssete vitamiinidega. Toidulisandi pantoteenhappe soovituslik päevane tarbimine on 5 mg üle 19-aastastele täiskasvanutele. Arstuge enne nende lisamist oma dieedi oma arstiga arsti juurde.

Kaalutlused

Marylandi Ülikool Meditsiinikeskuses märgib, et kui te võtate pantoteenhapet pikema aja vältel ja jätate teiste B-komplekspere liikmete hulka, võite põhjustada B-vitamiinide tasakaalustamatuse teie süsteemis. Selle parandamiseks kaaluge täiskasvanu võtmist, mis sisaldab kõiki B-vitamiine, selle asemel et ainult üks. See kombinatsioon võib parandada teie juuste üldist tervist.

Hoiatused

Pantoteenhappe väga suured annused võivad põhjustada kõhulahtisust ja suurenenud verejooksu ohtu. MedlinePlus’i andmetel ei soovitata inimestel hemofiili kasutada seda vitamiini. Samuti võib see häirida teatud antibiootikume ja ravimeid, mida kasutatakse Alzheimeri tõve ja teiste haiguste raviks. Enne pantoteenhappe lisamist oma dieedile arutlege oma seisundite ja ravimitega oma arstiga.