Pingutatud närvi puusaluu venitusharjutused

Pinguldatud närvi puus võib olla ajutine või pikemaajalise seisundi tulemus nagu ishias, mis tekib siis, kui istmikunärvi jääb kahe lihase või lihase ja luu vahele. Strettimine on kasulik viis lihase pikendamiseks ja vabastamiseks, mis võib survet avaldada närvile. Regulaarne venitus pakub lühiajalist valu ja võib aidata pikaajalist seisundit lahendada.

Piriformis on väike lihas alaseljale, mis kinnitub vaagnale. Piriformise sündroomi tõttu kannatavad inimesed sageli puusaliha närvivalu tõttu, mis tekib siis, kui pingeline piriformise lihas avaldab survet istmikunärvile. Istuge pikkuses toolil, kus jalad on põrandal. Kui teie puusaluu on paremal küljel, võtke parem pahkluu ja asetage see vasakpoolse põlve ülaosale. Teie pahkluu luu peaks asetama tolli või kaks oma põlvekaalu kohal. Laske oma parema põlve kallutada võimalikult palju küljele, seejärel lohistage edasi, kuni tunnete end oma parema külgmise puusa- ja parema külje alaserva. Hoidke 10 kuni 20 sekundit ja vabastage.

Puusa paindjad on reieli esiosas, alustades vaagnast. Need väikesed lihased muutuvad sageli pingeliseks ja lühemaks mitteaktiivsusest ja liiga istuvad võivad põhjustada pingutatud närvi. Eeldage, et teie esi jalg jääb jalaga umbes 3 kuni 4 jalga ja mõlemad põlved on painutatud 90- Astme nurgad. Teie tagumine jala peaks olema jalg, kus tunnete valu, sest see on pool, mis saab selle lõigu eeliseid. Pange põlv põranda peale põrandale põrandal, mõnus matt või volditud rätik, mis kaitseb põlvekaelu. Hoidke oma eesmist jalga otse oma esise põlve all, vajadusel nihutage oma jalg natuke. Hoides ennast püstiasendis, lööge ettepoole, nii et tunnete seljapikenduse esiosa venitust. Hoidke 10 kuni 20 sekundit ja vabastage.

Kui teie välimised jäseme lihased on pingul, võib see avaldada survet alumistele närvidele ja põhjustada valu. Püsti püsti ja asetage kahjustatud külg jala teise jalaga. Lükake kahjustatud puusaliigese külg külje poole, kui te tahate külje suunas üle poole teisest küljest. Võtke oma käsi samale küljele, kui teie kahjustatud puusaliigese suunas teise poole külge, et venitada sügavust. Sa peaksid tundma oma keha küljele venitada, kus tunnete valu. Hoidke 10 kuni 20 sekundit ja vabastage.

Teie sääreluu lihased või lihased on teie tuharalihased. Tihedad gluteed võivad avaldada survet alumistele närvidele ja põhjustada puusa valu, mis tunneb palju nagu piriformise sündroom. Pange oma keha küljel põlve, kus tunnete valu ja tõmbad seda rinnale. Pöörake oma sõrmed paari tolli all põlveauku ja tõmmake põlve rinnale lähemale ja pääse veidi oma õlgini. Hoidke 10 kuni 20 sekundit ja vabastage.

Piriformis Stretch

Hip Flexor Stretch

Väline hingetugevus

Lihaste venitus