Pistaatsiaallergiad, mis põhjustavad sügelevaid käsi

Pistaatsiapähklid on väikesed pähklid, mis kuuluvad mango-pähkli perekonda koos kašupähklitega. Pistaatsiapärased allergiad tekivad tavaliselt varases eas ja sageli püsivad kogu inimese elus. Isegi väikseim pistaatsiahulk võib põhjustada sümptomeid. Närviline nahk ja lööve on toiduallergiaga seotud üldine reaktsioon.

Taru

Õde on nahasügelus, mis on tavaliselt põhjustatud allergilisest reaktsioonist. Vastavalt MedlinePlus-i andmetele on ülestõstetud, sügelevad, punased viljad, mis võivad kujuga muutuda, levida, kaovad ja ilmuvad mõne minuti jooksul toatemperatuurini. Harjad võivad asuda kätes käes, aga ka ümber suu, mao, selja ja teiste kehaosade. Muud pistaatsia allergia sümptomid hõlmavad punakaslugu, vesised silmad, köha, hingeldus, hingamisraskus, iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus.

Ekseem

Vastavalt KidsHealth’i veebisaidile, on nahasütm, mis võib halveneda, kui tekib allergiline reaktsioon pähklitele. Ekseem, mida nimetatakse ka atoopseks dermatiidiks, on naha põletik, mis on seotud naha väikese tõusuga, mis võib raputada. Ekseem ilmub tavaliselt teie kätes ja põlvede taha.

Ravi

Kerged tarud võivad iseenesest kaduda ja neid ei pruugi vaja ravida. Vähendage sügelust, vältides vannid ja dušid ning ärritavat riietust. Soovi korral võite vähendada turse ja sügelust koos anti-hiinusevastase kreemi või pillidega. Ezema sümptomite leevendamiseks rakendage kahjustatud alale hüpoallergeensed vedelikud ja anti-sügelevad kreemid, antihistamiinikumid ja kõrvaldage oma toidust allergeenid. Rasketel juhtudel võib teie arst määrata sümptomite leevendamiseks steroidkreemi. Mõnikord võivad tarud põhjustada tõsist allergilist reaktsiooni, mis põhjustab teie kurgu turset ja hingamisteede ummistumist, mida võib ravida epinefriiniga või steroididega. Kui teil esineb hingamisraskusi, on hädavajalik minna hädaolukorras.

Ärahoidmine

Allergiliste reaktsioonide ennetamine saavutatakse, vältides kõiki pistaatsiapähkleid ja kašupähkleid sisaldavaid toite. Teil võib olla võimalik süüa teisi pähklipuude pähkleid, nagu näiteks kreeka pähklid, pekanipähklid, sarapuupähklid ja mandlid. Kuid mõnel juhul võite olla allergiline rohkem kui ühele pähkliperele ja vältige neid ka. Pistaatsiapähklite ja teiste pähklite potentsiaalsed allikad on šokolaad, kommid, küpsised, sõõrikud, teraviljad, jäätis, raja segud, granola, müsli, eriline kohv ja teatud nahahooldusvahendid, nagu šampoonid, losjoonid, vannipuhastusvahendid ja õlid. Lisaks sellele võivad pähklite töötlemisega tegelevates tehastes toodetud toidud olla pähklitega saastunud ja neid tuleb vältida. On oluline, et loete põhjalikult kõiki toitumisalaseid märke ja vältiksite toodete tarbimist, mis ei selgita selgelt, kas pistaatsiapähklid on olemas.