Aeglane küpsetuspasta küpsetatud seente suppiga

Aeglases pliidis küpsetatud küpsetamine võib aidata lõdvestuda kodus valmistatud jahu valmistamise lõpus. Kui teil on mõni minut, enne kui peate Crock-Pot-sse pannima, pannakse paan pannile mõnest teeloõlist kõikvõimalikest teelusikatäidist, mis aitab suhkrut mahladesse sulgeda ja annab sulle kenasti pruunika ja väga kerge küpsetuse.

Aeglases pliidis vali tšilli röstitud, rinnatükid või ümmargune röstitud, kuna need röstid sobivad kõige paremini pika ja aeglase toiduvalmistamiseks võrreldes veiseliha pealõigetega; loputage liha.

Pane röstitud paberrätikud kuivaks, siis hõõrutakse 2 tl. Küüslaugupulbrit ja ½ tsp. Musta pipraga.

Pane küpsetage või küpseta oma küpsetatud küpsetatud viigimarjad või asetage see otse pähklipojale.

Piserdage ühe ümbrisega pruuni kastme, Itaalia kastme ja rantšo-kuivatatud segusid kogu sealihast.

Vala 1½ tassi vett üle küpsetuspuru.

Lisage kaks konservitud koort purgidest, segades kogu sealiha, et see täielikult kokku liita, pöörake küpsetamist korraga.

Katke röstitud 8 oz. Värske viilutatud nuga seente ja 8 oz. Värske viilutatud šiitake või krimini seened. Võtke nii palju puriseid kui võimalik.

Keerake soojus madalaks, küpseta oma küpsetamiseks kaheksa kuni kümme tundi. Võimaluse korral lisage kirstu kartul umbes kaks tundi enne toiduvalmistamise aja lõppu. Lisa toores porgandeid ja sellerit röstitud ühe tunni jooksul enne söömist.