Alaselja valu: harjutused vältida

Alam-seljavalu on tavaline terviseprobleem, kus ligikaudu 25 protsenti ameeriklastest kogevad vähemalt ühe päevase alaseljavalu iga kolmekuulise perioodi jooksul vastavalt riiklikule artriidi ja lihas-skeleti ja nahahaiguste instituudile. Harjutus võib nii alajäsemeprobleeme vältida kui ka leevendada. Siiski on harjutusi, mida kroonilised alaseljavalu kannatajad peaksid vältima.

Esiteks, ennetada seljavalu

Vastavalt selgroo spetsialistile dr Ted Dreisingerile, on enamus alaseljaprobleemidest mehaanilised. See tähendab, et seljavalu on põhjustatud elustiili valikutest, sealhulgas stressi ülekoormusest. Te saate vältida alajäsemeprobleeme, tehes harjutusi, mis tugevdavad südamelihaseid ümber alumise kere. Pilates keskendub selle kehapiirkonna tugevdamisele ja NIAMS soovitab ka tai chi ja joogat harjutuste jaoks, mis parandavad tasakaalu ja leevendavad stressi. Enne treeningravi alustamist konsulteerige oma arstiga, eriti kui teil on krooniline alaselja seisund, mis on klassifitseeritud seljavalu, mis kestab kauem kui kolm kuud.

Vastassündroomid

Üks levinumaid alaselja valu tüüpe on “pikendus sündroom.” Istuge oma töölauale tundide kaupa, mis on teie arvuti külge kallutamata, ilma et peaksite oma tooli seljatoele tugineda, on ainult üks põhjus. Tavaliselt tunnete end ägedat valu kui püsti. Vältige harjutusi, kus peate oma selga valetama, jalad sirgendatult sirutuvad. Selle asemel painutage jalad alati põlvili, kui teete mõnda harjutust, kus peate oma selga valetama. Vastupidine on see nende inimeste jaoks, kelle alaseljavalu on põhjustatud kogu päeva lõtvumisel juukse seljatoe vastu. See põhjustab painde sündroomi, kus hamstringid pingutatakse ja selja lihased pikendatakse ja nõrgenevad. Peate põlvede painutamist selja taga asetamisel hoiduma ja harjutusi, kus jalad sirgendate, leevendatakse.

Liigne pöörlemine

Pöörlemissündroomi põhjustab positsioon, kus te oma selgroo ühes suunas keerates. Tüüpiline põhjus on teie pagasiruumi korduvalt pöörlemine arvutimonitori otsimiseks või failide saamiseks oma tööruumilt mõnest küljest kabinetti. Korduv pööramine ühes suunas võib põhjustada valu, kui teil on vaja pöörata teises suunas või mõlemas suunas järjest. Selle sündroomiga inimesed peaksid hoiduma tennist ja golfist.

Vältige suurt mõju, aga ärge peatu liikumist

Keegi, kellel on alaseljavalu, peaks olema ettevaatlik, kui kasutate tugevat harjutust ja sporti. Nende hulka kuuluvad aeroobika, jooksu ja korvpall. Samuti, kui teete jõutreeninguid, siis ärge pütke tõstes üle oma peatee või kaalutlege oma õlgadele, näiteks võib teil tekkida kaalutud koristuskübarad; need liigutused avaldavad survet selgroo ketastele. Vastavalt Dr Grant Cooperile Spine Health’is, kui teil tekib alajäsemevalu ägenemine, vältige valu, mis suurendab valu, kuid vältige ka täiesti liikumatut manustamist, sest see muudab seisundi halvemaks. Võimalik, et soovite füsioterapeudiga konsulteerida, et välja selgitada teie jaoks parim rutiin.