Hape apelsinides

Apelsinid sisaldavad askorbiinhapet, mida tuntakse ka kui C-vitamiini. Muud happed, mis aitavad kaasa apelsinide toitumisprofiilile, hõlmavad foolseid, pantoteenhappe, hüdroksü-kinavereid, sidrunhappeid, õun- ja oksaalseid aineid. See tsitrusviljad pakendavad toidulisandi, mis muudab selle suurepäraseks lisandiks enamusele toidule, kuid apelsinide happesisaldus võib mõnedel inimestel, kellel on tundlikud maosid, ärritada.

Askorbiinhape

Teie keha ei salvesta C-vitamiini, seega peate selle iga päev asendama. Üks oranž söömine annab teile täispäeva soovitatud annuse C-vitamiini. Askorbiinhape aitab nahka, veresooni, lihaseid ja kõhre valmistada. See on oluline tervete luude ja tervendava kahjustatud koe jaoks. Askorbiinhape aitab võidelda südamehaiguste, vähi ja artriidi vastu. Kui te ei võta piisavalt iga päev C-vitamiini, muutub see teie veresoonte suhtes kõrge vererõhu, verejooksude, naha kuivaks, verevalumite ja naastude suhtes vastuvõtlikuks.

Foolhape

Foolhape, mida sagedamini tuntakse kui vitamiini B või folaati, ehitab teie rakke ja muudab punaseid vereliblesid. Samuti aitab see vältida insuldi, südamehaigusi ja käärsoolevähki. Foolhape on vees lahustuv, mis tähendab, et keha kaotab selle iga päev uriiniga, nii et peate selle asemel sööma asetama. Raseduse ajal on tähtis foolhapet rikkis toiduga söömine, et vältida imikute neuroloogilisi sünnidefekte ja suulainete suulaevu.

Pantoteenhape

Vitamiin B5, mis on tuntud kui pantoteenhape, aitab teie keha muuta süsivesikuid, mida sa sööd glükoosiks energia saamiseks. Pantoteenhape tuleb igal päeval asendada ja see on hädavajalik neerupealiste funktsiooni tekitamiseks, punaste vereliblede tekitamiseks ja seedetrakti hoidmiseks tervena. Kui te ei võta paksu pantotseenhapet, võite olla väsinud, depressioon, ärritunud ja tekitada hingamisteede probleeme.

Hüdroksüäädikhapped

Hydroxycinnamic happed on fütokemikaalid, mis aitavad teie immuunsüsteemil võidelda vähi ja südamehaiguste vastu. Võite saada hüdroksüatsüaamhappeid, sööge oma igapäevases dieedis tsitrusvilju, nagu apelsinid.

Sidrunhape, mis leidub kõigis tsitrusviljades, lisab sidrunitele, laimidele, greibidele ja apelsinidele hapu maitse. Sidrunhapet lisatakse muudele toiduainetele nagu kristalliseerunud, sood ja mahl, et muuta need maitstaks. Selle happeline kvaliteet muudab selle kasulikuks säilitusaineks konserveeritud toitudel ja liha säilitamisel. Teine sidrunhappe kasutamine on leibkonna puhastusvahend.

Apelsinid, õunad, rabarber, tomatid, virsikud ja kirsid on mõned õunhapet sisaldavad puuviljad. Õunhappe kristalle kasutatakse veini lõhna- ja maitseainena, neid kasutatakse ka säilitusainetena jäätiseks, külmutatud mahladeks, küpsetatud toodeteks ja puuviljakonservideks.

Apelsini lehed sisaldavad oksaalhapet. Liiga palju oksaalhapet kehas aitab kaasa neerukivide ja sapikivide arengule. Hape ühendab teie organismi kaltsiumi ja metallidega kristallide moodustamiseks ja aeglustab teie keha imendumist kaltsiumi.

Sidrunhape

Õunhape

Oksalikud