Kaerakliimaasendajad

Kaerakliid sisaldab rohkesti kiudaineid ja aitab vähendada kolesterooli taset kehas. Kasutage oma küpsetatud toodetega samasuguste lõpptulemustega toidu valmistamiseks kaerahelbed asemel nisu-, maisi- või riisiõli, välja arvatud kerge erinev lõhn. Kuid kui tegemist on tegelikule toitumisele ja kiudainete sisaldusele, on kaerakliima asendused oluliselt erinevad.

Kliid on teravilja välimine kiht ja töötlemise kõrvalsaadus. Erinevatel teradel, nt nisul, maisil ja riisil saadud viljaliha ei ole sama struktuuriga. Üks erinevus on nende kiudainete tüüp. Kaerakliid ja riisikliid koosnevad lahustuvatest kiududest, mis segunevad sapphapetega soolestikus ja abistavad kolesterooli eliminatsiooni, hoiavad veresuhkru taset stabiilselt ja takistavad üle kastmist. Nisu ja maisiõlid koosnevad lahustumatust kiust, mis läbib keha rasvatustamata, lisab suurt osa väljaheole, hoiab ära kõhukinnisuse ja vähendab käärsoolevähi ja divertikuliidi riski. Iga kiuli liigi sisaldus on erinev. Toores kaerakliid sisaldab 14 g kiudaine kohta tassi kohta. Nisukliid ja riisikliid sisaldavad 25 g toitaineid ühe tassi kohta. Vastavalt MyFitnessPali andmetele on kiudainesisaldus kõrgeim maisihelil 60 g topsi kohta.

Toorikliikide eri vormide võrdsed kogused erinevad nende kalorsuse ja rasvasisalduse osas. Kaerakliid sisaldab 231 kalorit ühe tassi kohta, milles on 7 g kogu rasva. Crude nisukliid sisaldab 125 kalorit ja 2 g rasva. Kurgikliid sisaldab 170 kalorit ühe tassi kohta, milles on ainult 1 g rasva. Riisikliid on kaloreid sisaldava suurusega, pakkudes 373 tassi kõige rohkem kokku – 25 g – koosneb 5 g küllastunud rasvast.

Kogu teraviljast valmistatud toores kli on kõrge rauasisaldusega. Üks tass toores kaerakliidest tarnib raua puhul 28 protsenti päevasest väärtusest – või DV – rauda, ​​võrreldes nisukliidega, mis tarnib 34% DV-st, riisikliidest on 122% DV-st ja maisikliidest 12% DVi tassi kohta, mis põhineb 2000-kalorist toidul. Võrreldes 5-protsendilise DV-ga kaltsiumiga kaerahelbedes, tarnib nisukliid 4% DV-st, riisikliid varustab 7% DV-st ja maisi kliidest 3% DV-st. Ainult maisikliidil on A-vitamiin. Riisikliidil on suurim kaaliumisisaldus 1,752 mg tassi kohta. Kaera- ja nisukliididel on kaaliumisisaldus keskmiselt kõrge, vastavalt 532 mg ja 686 mg tassi kohta. Kurgikliididel on 33 mg kaaliumi.

Kuigi kõik kliidiliigid võivad kaasa aidata kolesterooli alandamisele organismis, on erinevatel teradel üldine erinevus. Uuring viidi läbi Austraalias Glenthorne laboris, et uurida kolesterooli mõjutavate teraviljatüüpide erinevusi. Leiti, et rottidel olevatel nisukliide rühmadel oli kõrgel tasemel HDL, “hea” kolesterool, kui neid, mis olid söönud kaerahelbedest või oderist. Maksa kolesterool oli kõige väiksem loomadel, keda oli söödud kaerahelbedest. Uuringu “Journal of Nutrition” (1994. aasta väljaanne) avaldatud uuringu tulemused võivad tuleneda vees lahustuvate ühendite (D-glükaanid) erinevusest, mis teadaolevalt on madalamal plasma kolesteroolis. Kurnikliid vähendas LDL-i, “halb” kolesterooli, triglütseriide ja glükosülaati mõnes teises uuringus, mis käsitles kanepikliididest ja muudest allikatest pärit tarbitava kiudainete mõju, avaldatud “The American Journal of Clinical Nutrition”, 1984.

Fiber

Kaloreid

Toitumine

Kolesterool