Kultuuri roll lastevanemate stiilide mõjutamisel

Vanematelt kogu maailmast on oma lastele armastuse, kiindumuse ja lootuse ülemaailmsed tunded, kuid kultuuriväärtused ja ootused võivad värvida nende emotsioonide edastamist. Ükskõik millise kultuuri lapsevanemaksu stiili laialdaste üldiste üldistuste tegemine on aga viga, sest paljud tegurid, sealhulgas perekondlikud traditsioonid, isiksus ja isiklikud asjaolud, mõjutavad lapsevanemate käitumist. Sellest hoolimata võib lapsevanemate kultuuriliste erinevuste õppimine valgustada teie kodus asuvaid asju ja pakkuda neile positiivseid alternatiive nendele asjadele, mida soovite muuta.

Kinnitus ja iseseisvus

Kultuurseadused mängivad suurt rolli armuandmete vanemate ja laste tundlikkuse kindlaksmääramisel. Näiteks Pamela Druckerman, autor “Raising Bebe: üks Ameerika emake avas tarkuse Prantsuse vanemate”, märgib, et Prantsuse vanemad julgustada oma laste iseseisvust rohkem kui Ameerika vanemad. Näiteks Prantsuse lapsed osalevad suvelaagrites alates juba 6. eluaastast. Enamik Ameerika vanemaid kummardab mõtteviisi väikelaste saatmisest võõrastega. Lapse arengu kaasamise teooriaga liitunud Ameerika vanemad võivad koos magada koos imikute ja lastega ning harjutada beebi kandmist. Paljud Euroopa vanemad arvavad, et need harjumused on paarilised või piiratud.

Volitused

Kui palju kontrollivaid lapsevanemaid lapsi kasutab, võib see mõjutada ka kultuur. Traditsioonilises hiina kultuuris, näiteks Francis McClellandi Instituudi Tucsoni Arizonas, sõnul on vanemad rõhutanud autoriteedi austamist, pühendumist vanematele ja kõrgeid saavutusi. Lapsed peaksid esmajärjekorras perekonda panema ja jääma sõnakuulelikuks vanematele. Füüsiline karistus on vastuvõetav vahend nende eesmärkide saavutamiseks. Paljud Ameerika vanemad kohandavad autoriteetse lapsevanemate stiili, mis seob toetuse pakkumisega piiranguid.

Perekonna struktuur ja hooldus

Ameerika Ühendriikides peetakse tuumaprogrammi ideaalseks struktuuriks laste kasvatamiseks, kuid paljudel maailmajagadel on laiendatud perekonna- ja kogukonna liikmed lapsehoiu ja lapsevanemate hulgas palju suuremad, Meredith Small’i, “Kids: Kuidas bioloogia ja kultuur kujundavad seda, kuidas me lapsi tõmbame. ” Väike, antropoloog ja ekspert lastevanemate kultuuriliste erinevuste kohta on avastanud palju üllatavaid eeliseid ühiskondlikule lähenemisele lapse kasvatamisele. Lisaks vanemad erinevad sellest, kes nad lähevad lapsevanemaks tarkuseks. Paljudel traditsioonilistel kultuuridel õpivad vanemad oma vanemate vanemaid. Ameerika Ühendriikides on vanemad pigem ekspertide arvamust.

Väärtused

Kultuurinormid võivad oluliselt mõjutada väärtusi, mida vanemad peavad oluliseks ja kuidas nad jagavad neid väärtusi lastega. Näiteks enamus eurooplastest leiavad üsna pingelist vaadet alkoholi ja sugu kohta, vähese tähtsusega religioonile. Aasia ja Lähis-Ida vanemad toetavad tavaliselt traditsioonilisi väärtusi, moraali ja vooruslikkust. Kui tegemist on vanemate väärtustega, on USA-l tõeliselt sulatusahi, kusjuures vanemate vaated ulatuvad väga konservatiivsest ja lubatavast vaatevinklist.

Tervis ja hooldus

Isegi mõtteid tervise, toitumise ja põhilise hügieeni kohta mõjutavad sageli kultuur. Vastavalt Early Head Start riiklikule ressursikeskusele, näiteks Ameerika Ühendriikides, on Aasia ja Latino naised tõenäolisemalt rinnaga toitmise ajal ja pikemat aega kui valged või afroameeriklased. Paljud Ameerika emad näevad Itaaliast pärit puuviljapastaid tärklisena, piiratud toitainega lihtsatest süsivesikutest.