Lemongrassi kõrvaltoimed

Lemongrass on maitsetaim, mida algselt kasvatatakse Indias ja Sri Lankas. See omab erilist lõhna ja maitset sidruni, kust ta saab oma nime. Nii taim ja selle ekstrakt on sajandeid kasutatud toiduvalmistamiseks ja lõhna- ja maitselisandina, aga ka meditsiinilistel eesmärkidel.

Üks tass toores lemongrass sisaldab ainult umbes 99 kalorit ja nullraski ja kolesterooli. See sisaldab umbes 25 g süsivesikuid ja 1 g valku. Samuti on sellel umbes 723 mg kaaliumi, 101 mg fosforit, 75 mcg folaati, 65 mg kaltsiumi ja 60 mg magneesiumi.

Mõned inimesed võivad pärast allergikutele söömist tunda toiduallergia sümptomeid, kuigi see mõju on üsna ebatavaline. Lemongrassi allergia suhtes tundlikud inimesed võivad pärast värske lihunooga söömist nahale sügelevaid nahalööbeid või kudesid, samuti valu rindkeres ja kitsendust, kurgu turset ja hingamisraskusi.

Selle punkti kohta pole piisavalt uuringuid, mis näitavad täpselt, milline on leiborraasi mõju rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele ning milline mõju avaldub nende lapsele. Sel põhjusel soovitab Drugs.com, et sellistes olukordades olevad naised väldiksid leiborraasi, kuni saab esitada täiendavaid tõendeid.

Kuna ravimite otstarbekohastel juurviljadel põhinevad uuringud on andnud ainult esialgseid tulemusi, ei ole teave ideaalse annuse kohta veel kättesaadav. Siiski on varasemad uurimistulemused, nagu ka traditsiooniline homöopaatia, näidanud, et lemongrass võib olla tõhus mitmete haiguste ja terviseseisundite haldamisel. Näiteks võib lemongrass olla võitlus teatud tüüpi mikroobide, bakterite, seente, kantserogeenide ja vabade radikaalide vastu. Traditsiooniliselt on lemongrassit kasutatud maohälvete, iivelduse, palaviku, köha ja külmetushaiguste raviks, reumaatikaks ja peavalude raviks.

Toitumisalane teave

Allergia

Rasedus

Eesmärk