Lupus ja näljane nägu treeningu ajal

Lupus on autoimmuunhaigus, mis võib põhjustada liigeste, naha ja peamistes organites põletikku. Kuigi ravimit ei ole, võib sümptomeid ravida ravimeid. Regulaarne, mõõdukas harjutus on samuti kasulik. Kuigi harjunud nägu on harjutuste üldine tagajärg – nii lupus kui ka inimestel, kellel ei ole seda – libe kujuga libisemine üle põskede ja nina on klassikaline luupuse sümptom. Selle välimus võib viidata sellele, et sümptomid põlevad või süvenevad.

Kõige sagedasem – ja kõige tõsisem – luupuse vorm on süsteemne erütematoosne luupus või SLE. Sümptomid võivad ulatuda kergest kuni raskekujulise haiguseni, kus haigus langeb ja prognoosimata väheneb. Lisaks iseloomuliku liblikujulise näo lööbe nägemisele võivad luupuse tunnused hõlmata liigesevalu, väsimust, palavikku, kehakaalu muutusi, juuste väljalangemist, õhupuudust ja hõlpsasti muljumiseks kalduvust. Võite ka tunda ärevust, depressiooni, segadust ja mälukaotust. Luupuse komplikatsioonid võivad olla tõsised ja võivad hõlmata neerukahjustust, kognitiivset funktsioonihäireid ja vähivastase riski suurenemist. Luupus põhjus ei ole teada, geneetika ja keskkond võivad mängida rolli. Arst võib määrata kortikosteroide, põletikuvastaseid ravimeid või immunosupressiivseid ravimeid. MayoClinic.com teatab, et kokkupuude nii päikesevalguse kui ka fluorestsentsvalgusega võib põhjustada põletust, infektsioonid ja teatud ravimid võivad samuti käivituda.

2002. aasta artikli “Ameerika perearstide” sõnul ilmneb 90% luupuse patsientidest naha sümptomid. Butterfly lööve – meditsiiniliselt tuntud kui malaarne lööve – võib olla kas tasane või tõusnud ja võib ulatuda intensiivsusest alates nõrk flush kuni sügav karmiin värvimuutus. Kuigi tavaliselt on see valutu, teatavad mõned patsiendid sügelus või põlemine. Lööve raviks võib teie arst välja kirjutada steroidkreemi.

Treeningu ajal on üldine näo õhetus põhjustatud teie veresoonte laienemisest, kuna vereringe on suurenenud. Näoõhetus võib tuleneda ka päikesepõletusest. Ameerika Ühendriikide Lupus Foundationi andmetel on kaks kolmandikku luupuse all kannatavatest patsientidest tundlikkus ultraviolettkiirguse suhtes. Kui teil ei ole diagnoositud luupust ja teil on treeningu ajal näo õhetus ja punetus liblikas mustikul, konsulteerige oma arstiga. Kui teil on diagnoositud luupus, pöörduge oma arsti poole, kui treeningu ajal ilmub teie näol liblikas lööve, mis võib viidata tulevastele põletikele. Kui teil on liblikas lööve, võib selle nägemisega kaasnev suurenenud verevool oma näo tõttu paremini nähtavaks muutuda.

Kuigi harjutus võib muuta teie lööb ajutiselt märgatavamaks, on see märkimisväärne kasu. Ameerika Lupus Foundation soovitab regulaarselt ja mõõdukalt kasutada luude, toonuse lihaste tugevdamiseks, paindlikkuse suurendamiseks ja liikumisvõimaluste parandamiseks ning aitab leevendada ka stressi, depressiooni ja väsimuse leevendamist. Vastavalt “Ameerika perearstile” on ülekaalulisus ja kõrge vererõhk seotud luupusega, harjutus aitab vähendada nende haiguste riski. MayoClinic.com soovitab kõige enam päeva nädalas 30 minutit aeroobset tegevust. LFA soovitab jalgsi, ujumist, jalgrattasõitu ja kerge vastupanu koolitust. Kaitske ennast kuumusest ja liigsest päikesest läbi siseruumides või varajase hommikuse ja õhtuni treeninguteks. Kasutage alati päikesekaitsetoodet, mille SPF on vähemalt 30, laialdane müts võib pakkuda täiendavat kaitset. Enne lupus’e kasutamise harjutuse alustamist konsulteerige oma arstiga.

Lupus funktsioonid

Butterfly Lash

Flushing harjutuse ajal

Harjutuse kaalutlused