Luvox ja kehakaalu langus

Luvox, mida tuntakse ka üldnimetuse fluvoksamiinina, on retseptiravim, mida kasutatakse peamiselt teatud tüüpi ärevuse ja obsessiiv-kompulsiivse häire raviks. Drugs.com aruanded klassifitseeritakse selektiivseks serotoniini tagasihaarde inhibiitoriks ja mõjutavad teatud ajukemikaale. Kuigi see on ravimi tahtmatu kõrvaltoime, mõnel inimesel tekib Luvoxi võtmise ajal kehakaalu langus. Kuigi pole põhjust muretsemiseks, peaksite sellest oma arstile teatama, kui see jätkub.

Kõrvalmõjud

Kaalulangus on üks paljudest võimalikest kõrvaltoimetest, mida võite märgata, kui hakkate Luvoxit rääkima. Te võite ka tunda söögiisu, iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust, kõhukinnisust, kõhuvalu, seedehäireid, gaasi, maitsemuutusi, suukuivust, peavalu, väsimust, raskuste koondumist, mäluhäireid, vaimset segadust, nõrkust, ebakindlust, närvilisust ja MedlinePlus’i raportite põhjal on teie seksuaalvahekorras või seksuaalsuuruses muutused. Kuigi paljud neist kõrvaltoimetest võivad olla tüütu, ei osuta neile probleemile. Siiski peaksite rääkima oma arstile, kui nad raskendavad või ei kao aja jooksul.

Tõsised kõrvaltoimed

Harvadel juhtudel võivad teil tekkida Luvoxi kõrvaltoimed, mis näitavad võimaliku probleemi, mis vajab arstiabi. Sellistel juhtudel peate ravi lõpetama ja pöörduma otsekohe oma arsti poole, soovitab MedlinePlus. Kõrvaltoimed, mis viitavad võimalikele probleemidele, on valu rinnus, kiire või ebaregulaarne südamelöök, palavik, higistamine, jäseme tugevus lihastes, koordinatsiooniprobleemid, hallutsinatsioonid, peapööritus, krambid, punased, mustad või säravad väljaheidud, sarnase aine Kohvipaksus, peapööritus, kontrollimatu loksutamine, valu, tuimus, põletustunne või torkimine kätes või jalgades, raskendatud või aeglustunud hingamine, ebatavalised verevalumid või verejooks või verine nina.

Ohutus hoiatus

Mõnedel inimestel võib Luvox põhjustada agitatsiooni, ärritatavust või ebanormaalset käitumist. Samuti tuleb seda ravimit kasutada lastel ja noorukitel erakordselt ettevaatlikult. Nende nooremate elanikkonnarühmade arvates põhjustab Luvox tõenäolisemalt suitsiidimõtteid või -suundumusi või depressiooni süvenemist. Samuti võib see põhjustada unehäireid, ebakindlat käitumist ja energia taseme tõusu. Ir, kas teie laps kasutab Luvoxi depressiooni raviks, jälgige kindlasti käitumishäireid ja teatage koheselt oma lapse arstile midagi ebatavalist.

Kuidas kasutada Luvoxi

Luvoxi tuleb võtta ainult siis, kui see teile on välja kirjutatud, ja te peate seda võtma täpselt vastavalt juhistele. Luvox on saadaval kas pikendatud vabanemisega kapslites või tavalistes tablettides, nii et veenduge, et teate, millist tüüpi teil on. Kui teie retsepti kasutatakse Luvoxi toimeainet prolongeeritult vabastava ravimpreparaadi jaoks, peate tablette alla neelama tervelt, ilma neid purustamata ja näritama, teatab Drugs.com. Pidage meeles, et Luvoxi terviklike toimete tundmine võib kesta mitu nädalat, seega peate jätkama selle võtmist ilma peatumata. Kui teil on küsimusi Luvoxi õige kasutamise kohta, pidage nõu oma arsti või apteekriga enne, kui hakkate seda kasutama hakkama.