Marcona mandlid toitainesisaldus vs tavalised mandlid

Pähklid on hea valkude, tervislike rasvade ja kiudainete allikas. Ameeriklaste toitumisjuhised soovitavad teil muuta oma valguallikaid, et lisada rohkem pähkleid, et suurendada nende toitainete tarbimist. Marcona Mandlid, mida mõnikord nimetatakse “Mandli kuningannaks”, on pehmem tekstuur ja magusam maitse kui tavalised mandlid, kuid neil on sarnane toiteväärtus.

Marokona mandli ja tavalise mandli vahel on kaloreid veidi erinev. Marcona mandleid sisaldav 1-untsi portsjon sisaldab 180 kalorit, samal ajal kui tavaliste mandlite serveerimine on 1 untsi, sisaldab 163 kalorit. Pähklid on kontsentreeritud kalorite allikaks, nii et tarbimist tuleks kontrollida, et aidata teil tasakaalustada kalorite tarbimist, et vältida kehakaalu tõusu.

Enamik mandleid kaloreid pärineb nende rasvasisaldusest. Kuid enamik rasvast on südame tervisliku monoküllastumata rasva kujul. Marcona mandleid sisaldav 1-untsine portsjon sisaldab 17 grammi kogu rasva ja 1,5 g küllastunud rasva ning sama tavalise mandli serveerimine sisaldab 18,5 g rasvhapet, 1,7 g küllastunud rasva, 8,7 g monoküllastumata rasva ja 3,4 g Polüküllastamata rasvade kohta. Toitumisjuhised nõuavad, et enamik rasvaseid valikuid peaks olema monoküllastumata ja polüküllastumata.

Marcona mandlid sisaldavad 1 g untsüklaasi 5 g süsivesikuid ja 3 g kiudaineid ning tavaliste mandlite portsjon sisaldab 6 g süsivesikuid ja 3,5 g kiudaineid. Fiber on süsivesikute tüüp, mida keha ei suuda seedima. Kaasa arvatud rohkem kiudaineid oma dieedil võib piirata söögiisu kaalu kontrolli all, normaliseerib soole liikumist ja alandab vere kolesterooli taset. Tervislik toitumine peaks sisaldama 21-38 g kiudaineid päevas.

Nii Marcona kui tavalise mandli 1-untsi portsjon sisaldab 6 g valku. Kui te sööte tervislikku ja tasakaalustatud toitu, peaksite suutma rahuldavalt rahuldada oma igapäevaseid valkude vajadusi. Naised vajavad ligikaudu 46 g valku päevas, meestel on vaja umbes 56 g valku päevas.

Marcona mandli serveerimine vastab 8 protsendile nii raua kui ka kaltsiumi igapäevasest väärtusest, samal ajal kui tavapäraste mandlite portsjon vastab teie kaltsiumi igapäevasele väärtusele 8 protsenti ja raua igapäevasele väärtusele 5 protsenti. Kaltsiumi küllaldane tarbimine võib hoida teie luude tervena ja tugevana. Raud on vajalik hapniku transportimiseks kogu keha sees. Lisaks sisaldab korrapärase mandli serveerimine 50 protsenti teie igapäevasest väärtusest E-vitamiini, mis on oluline antioksüdant, mis kaitseb teie rakke vabade radikaalide kahjustuste eest.

Kaloreid

Rasva

Süsivesikud

Valk

Vitamiinid ja mineraalid