Megared krill õli vs omega-3 kalaõli

Pole saladus, et teie organism vajab korralikult toimimiseks omega-3 rasvhappeid. Omega-3 rasvhapped on üldise arengu, normaalse aju funktsiooni ja üldise südame tervise seisukohalt otsustava tähtsusega. Neid ei toodeta teie keha sees, seega on parim viis toitu saada läbi oma toitumise. American Heart Association soovitab igal nädalal kasutada kahte portsjonit rasvhapped, nagu lõhe, tuunikala ja makrell. Kuid need kalad võivad sisaldada elavhõbeda kõrget taset, nii et omega-3-rasvhapete sisaldusega toidulisandit on elujõuline alternatiiv. Nii krilli- kui ka kalaõli lisandid sisaldavad omega-3 rasvhappeid ja need on saadaval loenduril. Enne mõnda neist toidulisanditest rääkige oma arstiga, eriti kui olete rase või teil on tõsine meditsiiniline seisund.

Krillõli

Krillõli pärineb väikestest krevettidega sarnastest koorikloomadest, mis leiti Antarktika külmas vetes. Nagu kalaõli, on krillõli rikkalikult eikosapentaeenhape, EPA ja dokosaheksaeenhape või DHA, mis on oomega-3 polüküllastumata rasvhapped. 2013. aastal Euroopa ajakirjanduses “Toitumine” leiti, et krillõli, mis oma fosfolipiidi vormis omega-3 rasvhappeid annab, on tõhusam triglütseriidide taseme alandamisel kui kalaõli. Kuigi tundub, et krillõli võib aidata vähendada triglütseriidide taset, leevendada artriidi valu ja vähendada südameinfarkti ja insuldi riski, on vaja rohkem kliinilisi uuringuid, milles osalevad inimesed.

Kalaõli

Kalaõli, mida on põhjalikumalt uuritud kui krillõli, pakub ka palju oomega-3 rasvhappeid. “American Journal of Therapeutics” 2009. aastal avaldatud kliinilise kirjanduse ülevaated annavad kokkuvõtte oomega-3 rasvhapete kasutamise eelistest kalaõli lisandites, väites, et need vähendavad oluliselt südamehaiguste, madalamate triglütseriidide tasemete tekke riske Ning vähendate hüübimishäireid ja ebaregulaarseid südameteid. Kalavõi lisandite lisaväärtuseks on see, et need kõrvaldavad muret elavhõbeda saastumise pärast kalade tarbimisel, mis on kriitilise tähtsusega rasedatele ja põetavatele naistele. Üks kalaõli lisamise puuduseks on see, et see võib olla kala maitse ja toota kala-maitsmise burps. Krillõli ei tekita neid mõjusid.

Tooted võrdlus

Kaks populaarset omega-3 rasvhapete toidulisandit on MegaRed krillõli ja Omega-3 Premium Fish Oil. Üldiselt on krillõli kallim ja võib anda vähem DHA ja EPA ühe kapsli kohta kui kalaõli. MegaRedi sõnul on selle kapslid 300 mg kuni 1000 mg krillõli, mis sisaldab 50 mg kuni 128 mg EPA ja 25 mg kuni 60 mg DHA fosfolipiidi kujul. Omega-3 Premium Fish Oil märgis märgib, et kahe kapsli serveerimine annab 800 milligrammi EPA, 600 milligrammi DHA ja 100 milligrammi muid täpsustamata omega-3 rasvhappeid triglütseriidide kujul.

Kaalutlused

Eelistatud on teie toitainevajaduste rahuldamine oma toitumise kaudu, kuid see ei ole alati võimalik. Kui te järgite taimetoite või veganide dieeti, ei ole kala söömine valikuline. Kui olete rase või põetate, võib arst teile soovitada vältida võimalikku elavhõbeda saastumist külmavee kala söömiseks. Enne krilliõli või kalaõli lisandite kasutamist rääkige oma arstiga, et arutada nende vajadust ja õiget annust, eriti kui teil on tõsine tervislik seisund nagu diabeet, südamehaigus või verehüübimishäire. Krillõli ja kalaõli täiendused võivad häirida hüübimisvastaseid ravimeid, suurendades nende toimeid. Ärge võtke krillõli, kui teil on mereandide või karpide allergia, sest ristreaktsioonid on võimalikud.