Öösel hambavalu

Ööpäevane hambavalu võib olla põhjustatud mitmest tegurist, mitte kõik, mis on tingimata seotud teie hamba probleemiga. Kui teil tekib see valu, saate teada, millised on selle põhjused ja millal abi otsida, aitab teil leevendada.

Tüübid

Öösel kogetud hambavalu võib olla teie keha teade, et teil on hammaste probleem või vigastus. Kui märkate seda seisundit pärast õhtusööki, võib tundlikkuse tõus näidata hingeldunud või hukkunud hambaid, mis tähendab, et hammas on bakterid, mis põhjustavad valu. Neid tingimusi võib eriti teravdada kuuma või külma temperatuuri tõttu, mida kogete õhtusöögi ajal. MedlinePlus-i andmetel võivad inimesed, kellel on eriti kõrge stressi all ja pingelised töökohad, võivad öösel esineda suurema hambavalu tõttu, sest nende lõualuusid on päeva jooksul kokku pandud või pingutatud ja valu tekib öösel.

Hammaste lihvimine

Tuntud ka kui bruxism, hammaste lihvimine tekib, kui te oma lõualuu öösel kinni keerata. Täiskasvanutel on stress tavaliselt hammaste jahvatamise põhjus, vastavalt “sümptomid, nende põhjused ja ravib”. Kuigi hammaste lõikamine või klammerdumine päeva jooksul on suuteline hammaste lihvimisel magama jääma, on see vähem võimeline. See võib põhjustada hamba- ja lõualuu valu.

Hammaste lihvimine

Kui teil tekib hammaste pealekandmisest tingitud öine valu, võib arst soovitada kaitsva suu kaitsmisega, mis aitab imetada mõnda hammaste peenestamisel esinevat šokki ja rõhku vastavalt sümptomite, nende põhjuste ja ravivõtetele. Neid saab paigaldada hambaarsti kontorisse või osta leti juures apteeki või soodushinnaga supermarketis. Hammaste lihvimisega töötlemata jätmine võib viia hamba pinna ära kulumisele, mis võib põhjustada kuseteede häireid, peavalu, kaela ja õlahaigusi ning kõrvadest helistamist. Vähendage stressi, tegeldes kehalise aktiivsusega, öösel palju rahulikku puhkust ja muid lõõgastusmeetodeid.

Valuvaigisti

Kui teil tekib hammaste valu öösel ja teil ei ole vaja erakorralist abi, on teil mõned hooldustöödega seotud meetmed, mida saate valu vähendada. Näiteid, nagu näiteks hambaravi erakorraline hooldusvahend All Day All Night Dental, nagu näiteks ibuprofeeni või atsetaminofeeni võtmine ilma ravipreparaatideta. Samuti võite valu leevendada mõjutatud piirkonna jäätumisega 10 kuni 20 minuti jooksul korraga või vahutamiskõlblikul alal, kus esineb valu, vatitikuga varjatud vatitups. Nelk õli toimib närviliseks kreemina.

Hoiatus

Isegi kui kasutate valu-juhtimise meetodeid, et varjata öösel hammaste valu, on mõistlik vale ignoreerida ja ravi mittesaavutamisest loobuda. Kuna valu võib olla tingitud abstsessist või infektsioonist, tuleb neid seisundeid ravida, kuna MedlinePlus-i andmetel muutub see tõenäoliselt progresseeruvalt halvemaks. Mõnikord ei ole hambavalu seotud hambaprobleemidega ja võib näidata selliseid haigusi nagu sinusiit või isegi südameatakk. Kui teie valu on keeruline palaviku, kõrvahaiguse või liikumisega seotud valu tõttu, on see veel näide, et peate pöörduma arsti poole.