Enneaegne hammaste kaotus lastel

Enamik inimesi on sündinud kahe hammaste komplektiga: esmane või beebi hammaste hambad hakkavad roostama oma beebi igemed keskmiselt kuus kuud, vastavalt Ameerika hambaarstide assotsiatsioonile, kuigi tegelik purseea vanus on väga erinev. Nagu teie laps kasvab ja areneb, kaotab ta oma beebi hammaste ja uusi, püsivad hambad asetavad oma koha. Alalised hambad ei peaks valama, kuid mõnikord nad teevad mitmel põhjusel. Laste edasilükkavat hammaste kaotust tuleks koheselt ravida, et vältida tulevasi hambaravi probleeme.

Hamba lagunemise keskmine vanus

Ameerika hambaarstide ühenduse või ADA sõnul hakkavad enamik lapsi oma hambaid enam kui 6-aastaselt kaotama või hõõruma. Higed hambad võivad ilmneda veelgi varasemas eas, eriti kui teie laps hambaid juba varakult eemaldas. Lapsed kaotavad oma beebihammasid vanuses 6-12 aastat vana, kui nende hambad ilmuvad loodusliku lagunemisprotsessi vältel enne nende ajastut, siis ei peeta seda enneaegseks. Keskmised lõiked – nii ülemise kui alumise lõualuu eesmised hambad – on tavaliselt esimesed primaarsed hambad, mis langevad välja, millele järgneb külgmised hambad, koerad ja molaarid. Peamised hambad lastakse siis, kui alalised hambad on valmis pahandama, lapse hammaste toimimine selles osas püsivate hammaste jaoks.

Enneaegse kaotuse põhjused

Vigastus ja haigus on peamised põhjused, miks laps kaotaks varakult lapse või alalise hamba. Paratonihaigused, põletik ja igemete nakkus võivad põhjustada hambaotist vabanemiseks hambad, kui haigusseisundit ei ravita kuni hilisemasse staadiumisse. Ameerika hambaarsti ajakirja ajakirja 2008. aasta mai teade teatab, et luutiheduse kaotus, mida mõnikord seostatakse diabeediga lastega, võib põhjustada enneaegseid ja ootamatuid hammaste levikut; suuõõnesid nagu spordi suus Vasted või mängud võivad põhjustada enneaegset hammaste kaotust. Suurt traumast tingitud õnnetused võivad samuti olla teguriks.

Ravi

Viige oma laps hambaarsti juurde, et seda hinnata, kui ta on kaotanud kas esmase hamba, mis ei olnud lahti ega püsiv hammas. Hambaarstide Akadeemia andmetel võib teie lapsel olla ka luumurrud või muud suuõõnesid, mis võivad ravi vaja minna, isegi kui hambaid ei saa ümber istutada. Vanemad peaksid võimaluse korral välja viskama välja hambad ja asetama need piima või vee konteinerisse, et hoida juured tervena, kuni on võimalik uuesti replanting. Enneaegselt hammaste kaotanud lapsed võivad vajada tühikute sisestamist avadesse, nii et alalised hambad suudaksid plaanipäraselt puruneda.

Ärahoidmine

Hoolitseda oma lapse õige hambaravi, sealhulgas poolaasta iga-aastased kohtumised professionaalseks puhastamiseks ning hambaharjade pintslite ja õmbluste tegemise vahendid, võivad ennetada parodontaalset haigust, kui see võib põhjustada enneaegset hammaste kaotust. Laste puhul, kellel on diabeet ja kellel esineb luutiheduse languse oht, tuleb vajadusel osteoporoosi ja osteonekroosi ennetav ravi vajadusel läbi viia, lapse endokrinoloog või pediaatril jälgib regulaarselt luutihedust. Kasutades suu kaitsmeid, kiivreid ja muid kaitsevahendeid, võib spordi ajal ka vältida näo traumaid.

Väljavaade

Vastavalt Science Daily andmetele võivad tingimused, mis aitavad kaasa enneaegse hammaste kaotuse tekkimisele lastel, mõjutada nende elu, kui nad kasvavad ja arenevad. Limaskesta haigus võib põhjustada mitte ainult hammaste kaotust, vaid ka infektsiooni suurenemist kogu kehas. Hambad, mis ei parane korralikult ruumi muutuste tõttu, mis ilmnevad teie lapse suus pärast hamba kaotust, võivad põhjustada valu ja raskusi närimisega. Kui ebanormaalsed hammaste levikud ja nende aluseks olevad haigusseisundid on kohe lahendatud, kasvab teie laps enamasti tervena ilma suuri hambaravi probleeme.