Looduslikud vahendid D-vitamiini puuduseks

Riikliku tervise- ja toitumisuuringu andmetel oli 2006. aastal üle 40 protsendi kõigist Ameerika Ühendriikide täiskasvanutest puudunud piisav D-vitamiin. 2010. aastal tõstis Meditsiiniinstituut D-vitamiini soovitatavaid dieettoiteid enamiku täiskasvanute jaoks 400 kuni 600 rahvusvahelist ühikut päevas ja üle 70-aastastele inimestele 800 rahvusvahelist ühikut päevas. Parim viis D-vitamiini taseme suurendamiseks teie kehas On kokkupuude päikesega, kuid võite saada ka D-vitamiini teatud toitudest või toidulisanditest.

Päikesevalguse ummistumine

D-vitamiin eksisteerib kahes vormis: ergokaltsiferool või D-2 ja kolekaltsiferool või D-3. Kui nahk on päikese käes ultraviolettkiirguse B kiirgusega, tekitab teie nahk D-vitamiini. Käte, jalgade või tagakülje viimine 30 minutist 10: 00-15: 15 vahel. Piisava taseme saavutamiseks soovitatav kaks korda nädalas. Tumedam nahk, vananemine ja päikesekaitsetarbimine vähendavad teie naha võimet sünteesida D-vitamiini. Lisaks avaldavad laius, hooaeg ja kellaaeg oluliselt D-vitamiini kogust, mida teie nahk võib päikesega kokku puutuda. Enamikus Ameerika Ühendriikides sünteesitakse talvine nahal väga väike D-vitamiin.

Toidud on loomulikult kõrge D-vitamiiniga

D-vitamiin, nii D-2 kui ka D-3 kujul, leidub loomulikult mõnes toidus. D-vitamiini parimad looduslikud toiduallikad on õline kala, sealhulgas makrell, hiidlest, lõhe, tuun ja vikerforell. Turska õli on suurepärane allikas, pakkudes 1,360 rahvusvahelist D-vitamiini ühikut 1 supilusikatäis. Seened, sealhulgas maitake ja portobella, on head D-vitamiini allikad, eriti siis, kui nad on mõjutanud ultraviolettkiirgust. Munakollased ja juust pakuvad ka väikest kogust vitamiini.

D-vitamiiniga rikastatud toidud

Kui toit on rikastatud, lisatakse vitamiine või mineraaltoitaineid, mis ei olnud algselt toidus, et muuta see toitevamaks. Kuna nii vähesed toidud sisaldavad loomulikul moel D-vitamiini, on paljud neist rikastatud, et aidata tarbijatel saada sellest olulisest vitamiinist rohkem. D-vitamiiniga sageli rikastatud toidud on piim, jogurt, apelsinimahl, teravili, leib ja soja tooted, sealhulgas tofu ja sojapiim. Kontrollige toitumisalaseid märgistusi, et määrata, kas toitu, mida sööte, on rikastatud ja kui palju see sisaldab D-vitamiini.

Toidulisandid

Vitamiin D on saadaval toidulisandina vitamiinide D-2 ja D-3 kujul. Ehkki neid kahte vormi peetakse üldiselt samaväärseks, näitavad tõendid, et D-vitamiini suurte annuste korral võivad D-3-d olla väiksemad kui D-3. Kui teil on D-vitamiini puudulikkus, võib teie tervishoiuteenuse osutaja soovitada soovitatud toitumissoovitust ületada, kuni teie vere tase normaliseerub. Ärge ületage üle 4000 rahvusvahelist ühikut päevas üle 9-aastastele inimestele, kui teie arst seda ei tee.