Maka ja vähk

Maca on juur, mis kasvab Lõuna-Ameerika mägismaal, mida kasutatakse toiduna ja traditsioonilises meditsiinis. Arvatakse, et maca nimega glükosinolaate leidvad ained võivad muuta hormooni signaale. Kuigi teoreetiliselt peaks maca kasulik hormooniga seotud vähktõvedele, ei tohiks teadusuuringuid inimestel ega loomadel toetada maka alternatiivseks vähktõve raviks.

Maca taim on Pärimuselt pärinev ja seotud kapsa, lillkapsa ja brokkoliga, kuid sisaldab fütokemikaalide, sealhulgas glükosinolaatide, kõrgemaid tasemeid. Traditsiooniline meditsiin on kasutanud maka root, et suurendada viljakust, seksuaalset toimet ja stabiliseerida hormoonide taset menopausi ajal. Mace on ka palju süsivesikuid, aminohappeid, kiudaineid ja rasvhappeid.

Macale tundub, et see mõjutab androgeene ja östrogeene kehas. Kuigi väidetavalt soovitakse parandada libiido, seksuaalset toimet, viljatust ja menopausi, toetavad need väited ainult nõrku tõendeid. Makas ei ole teada, et see mõjutaks vereringes vereringes omaseid vererõhku, kuid võib mõjutada nende hormoonide retseptorite toimet. Maca võib olla kasulik ka tugevuse ja vastupidavuse suurendamiseks, kuigi inimese kliinilisi uuringuid pole läbi viidud.

Memorial Sloan-Kettering Cancer Center’i sõnul võib vähkkasvaja patsientide üldise tervise ja heaolu parandamisel olla kasulik, kuid see ei ole osutunud tõhusaks vähi raviks. Makassa glükosinaate võib organismis töödelda isotiotsüanaatidega, kemikaalidega, mis mõjutavad vähktõbe labori loomadel. Ei ole teada, kas see inimestel esineb.

Uuringutes kasutati 1500 kuni 3000 mg pulbristatud maka rootit päevas. Macat on saadaval ka erinevate ekstraktidega, kuid selle efektiivsust, annustamist või toksilisust on vähe teada. Maca on sajandeid kasutatud toitu ja pulbriline juur on väikestes kogustes tõenäoliselt ohutu. Ei ole teada, kas maca interakteerub kõigi ravimite või haigusseisunditega. Ärge asendage maca raviks ega meditsiiniliseks raviks. Kui teid ravitakse praegu vähki või mõnda muud haigusseisundit, pidage enne maca kasutamist nõu oma arstiga.

Andmeid Maca Root kohta

Bioloogilised mõjud

Vähi kasu

Ohutu lisamine