Massaaž ja lihaste ravi

Tööterapeudid, füsioterapeudid ja massaažiteraapiad pakuvad massaaži, et ravida, ravida ja tugevdada oma lihaseid. Terapeudid peavad olema massaažide läbiviimiseks spetsiaalselt koolitatud ja terapeudid kasutavad massaaži, et suurendada teie lihaste funktsionaalset kasutamist ja vähendada valu.

Trigger Point Release

Pöördepunkti vabastav massaaž on teie lihaste jaoks üks tähtsamaid massaaže, eriti kui teil on olnud vigastus, pinget või valu. Kuna teie keha reageerib vigastusele, süvenevad mõned lihased vigastatud ala kaitseks. Sellel kehalisel loomulikul reaktsioonil on negatiivsed kõrvaltoimed, sealhulgas valu tugevnemine, liikumise vähenemine ja vastandlike lihaste nõrgenemine; Lihase valk suurendab oluliselt teie vigastusega seotud kroonilist valu. Pöördepunkti vabastamise ajal surub teie terapeut vajutades risti kuni maksimaalse rõhuni kuni 90 sekundi pikkuse lihasega. See rõhk vabastab lihase pinget, põhjustades selle lõõgastumist ja lihase ettevalmistamist suuremaks liikumisteks . Samuti võimaldab see vastandlike lihasrühmade tugevdamist. Kuigi see massaaž on üks kõige ebamugavamaid, on see kõige tõhusam.

Effleurage massaaž

Effleurage’i massaaž on kerge kuni mõõdukas rõhu massaaž, mis läbi lihaste ja pehmete kudede suurendab vereringet vigastatud kudedesse. Terapeut liigub oma käte ümber oma lihaseid ringjoonega. See liikumine stimuleerib kapillaaride avanemist ja kiirustab verd lihasele, võimaldades kudesid paraneda.

Retrograde massaaž

Kui teil on paistetus, kasutatakse lihase vigastuse järel retrospektiivset massaaži. Terapeut käivitub paistnud jäseme käes või jalgadel, rakendades mõõdukat survet, mis surub õla või puusa ülespoole. Teie õlgadel ja puusidel paiknevad lümfisõlmed liiguvad teie jäsemes olevasse vedelikku kehasse ümberjaotumiseks, vähendades seeläbi ödeemi. Üldiselt on teil vaja tagasiulatuvat massaaži kolm kuni viis istungit, et näha püsivat märkimisväärset ödeemi vähenemist, kuigi näete mõnda Tulemused ainult ühe seansi järel. Pärast vedeliku eemaldamist lihastest ja ümbritsevatest pehmetest kudedest peaksite olema võimeline suurendama oma liikumist, kuna liigne vedelik ei takista liikumist.

Pärast massaaži

Massaaži ajal vabanevad piimhape koos teiste toksiinidega teie lihastest ümbritsevatesse pehmetesse kudedesse. Piimhape on teie lihastes sisalduv aine, mis põhjustab nende treeningute ajal väsimust ja pärast pikaajalist pinget. Pärast iga massaaži jooge neli 8-oz-ni. Veeklaasid 12 tunni jooksul, et loputada toksiine oma pehmetest kudedest. Suurem vedelikukogus vähendab teie massaaži pärast valulikkust oluliselt.

Rasedus ja massaaž

Looduse paigutuse tõttu võivad mõned rasedad naised standardse massaaži ajal teadvuse kaotada. Samuti tuleb olla ettevaatlik, sest massaaž võib vedelike vabaneda lihast kehasse, mis võib põhjustada vedeliku ülekoormust ja kahjustada südant. Rasedatel naistel peab olema füüsiline, tööalane või massaažiteraapia, kes on spetsiaalselt koolitatud rasedusmassi tehnikana.