Neem juuste väljalangemine

Neem on populaarne ja traditsiooniline nahahaiguste ja juuste väljalangemise võimalus Lõuna-Aasias. Seda on kasutatud tuhandete aastate jooksul terapeutiliselt, et ravida nahatoimeid nagu psoriaas, ekseem ja siirdustarvik ning putukatõrjevahend. Selle antimikroobsed ja immuunsust suurendavad omadused aitavad peanahka ravida ja juuste kasvu stimuleerida.

Neem Tree

Neem on taimne ravim, mis pärineb Lõuna-Aasia päritoluga neemi-puust. Iga puu osa kasutatakse meditsiinilistel eesmärkidel, kaasa arvatud lehed, puuviljad, seemned, koor, kummi ja õlid. Kõik neemipuu osad sisaldavad sarnaseid terapeutilisi komponente, ehkki erinevas koguses. Vastavalt insektiarhiivide biokeemia ja füsioloogia arhiivis avaldatud uuringule on õlil kõige rohkem ainet nimega azadiraktiin, mis annab puule selle seenevastase ja pestitsiidivastase omaduse.

Omadused

Pakistanis välja antud meditsiiniline uurimus “Journal of Ethnopharmacology” näitas, et neemi puust on looduslikud põletikuvastased, seentevastased, viirusevastased ja antibakteriaalsed omadused. Neemi tooted aitavad samuti stimuleerida vereringet ja immuunsüsteemi. See aitab peanahka ravida ja tervisliku juuste kasvu soodustada. Neemi rahustav ja raviv omadus peanahal võib olla seotud ka selle kõrge rasvhapete sisaldusega.

Peanaha tervis

Tervislikud juuksed vajavad tervislikku peanahka ja paljud nahka mõjutavad tingimused mõjutavad ka peanahka. Juuste väljalangemist põhjustava peanaha tingimused hõlmavad kuivatatud ja peenestatud peanahka, kõõma, psoriaasi ja ekseemi. Liigne rasu (õli) tootmine võib põhjustada ka juuste ja juuste väljalangemist peanaha pooride ummistumise tõttu. Need tingimused võivad põhjustada peanaha põletikku, kahjustades juuksejuure. Neem aitab neid tingimusi ravida ja puhastada peanahka tervete juuste kasvu jaoks. See stimuleerib ka naha verevoolu ja toidab peanahka ja juuksejuure.

Tooted

Plantcultures.com sõnul on puhastele Neemi juuste toodetele saadaval kuivatatud lehed, pulbrid, pastad, ekstraktid ja neemiõli. Neemit kasutatakse ka taimsete šampoonide, konditsioneeride ja juuksemaskide puhul, et looduslikult puhastada ja peanahka kohapeal ravida. Lõuna-Aasia kogukondades populaarne juusteõli valem sisaldab neemiõli.

Kuidas kasutada

Kuiva nime pulbrit saab segada veega, et teha peanahale massaažiks paks pastas. See teraline pasta aitab peanahka vormida, puhastada ja toita. Enne šampoonimist ja loputamist jätke pasta peanahale ja juustele umbes 30 minutiks. Iga kord, kui pesete oma juukseid, võite oma tavalisele šampoonile või konditsioneerile lisada ka nime pulbri, et kuiva lehte oleks raskem leida, kuid seda saab veega leotada tee valmistamiseks, mida kasutatakse juuste ja peanaha loputamiseks Juuste väljalangemise vältimiseks. Ravist neeme õli võib lisada ka šampoonidele ja konditsioneeridele terapeutilise ravi saamiseks. Või lisage nimeõli kerge kandjaõli, nagu oliiviõli, mandli või kookosõli, et valmistada oma juuksed ja peanaha õli. Intensiivse peanaha ja sügavkülmade juuste töötlemise jaoks massaažiõli juustele ja peanahale, katke see rätikuga ja laske enne pesemist välja jätta 30 minutit või rohkem.