Öösel oksendamine lastel

Keegi ei soovi haige lapsi näha. Kui teie laps ärkab öösel keskelt ja haigestub, kui teil on seedetrauma ja oksendamine, on lahenduse leidmine oma tervise säilitamisel võtmetähtsusega. Oksendamine või oksendamine võib olla ajutine või isoleeritud sündmus, mille on põhjustanud viirus või midagi, mida ta sõi, või see võib tähendada palju tõsisemat meditsiinilist probleemi.

Sümptomid

Oksendamine võib olla teie lapse jaoks üsna hirmus, eriti kui see ärkab teda öösel keskelt. Tema iivelduse tunded näitavad, et tema kõhtu on ebastabiilne ja ta tunneb tõenäoliselt vajadust taanduda. Medline Plus selgitab, et oksendamine on diafragma lihase tugev jõudlus allapoole. Sulgurme avatakse, et vabastada mao sisu käitatavas üles- ja väljalülitatud suunas, et toitu ja vedelikku eemaldada. Samuti võib esineda sülje suurenemist ja kerge kehatemperatuuri tõusu.

Ajakava

Oksendamine enamasti kestab vaid mõni sekund, millele järgnevad võimalikud episoodid regurgitatsioonil. Mao-gripi või gastroenteriidi põhjustatud oksendamine võib kesta ainult 24 tundi ja minna väikestesse episoodidesse. Mõnikord võib see tekkida pärast magamaminekut, kui teie laps lamab korter. Kui ta kannatab tõsise tervisehäire, nagu hepatiit, peavigastus või diabeetiline ketoatsidoos (kõrge veresuhkru tase), tuleb haigusseisundit ravida ja ravida enne oksendamise kahanemist.

Põhjused

Teatud tingimused võivad teie lapsel põhjustada öösel oksendamist. Happeline reflukshaigus võib öösel põleda, eriti pärast esmakordset manustamist, sest happed ja seedimata toidud võivad hakata tagasi söögitorusse sõitma. Perearstid selgitab, et mõned haigused võivad põhjustada maoärritust või kõhuvalu, mis võib põhjustada oksendamist. Mõned kõige levinumad on gastroenteriit või kõhuvalu, migreeni peavalud, parasiidid, apenditsiit, liikumispuudega haigus, hepatiit, toidupositsioon, pankreatiit, haavandid, raske kõrvetised, peavigastus, vähk või ketoatsidoos.

Hoiatused

Oluline on jälgida oma lapsel tähelepanelikult, kui ta haigestub ja oksendab öösel. Väikelastel võib ta lamades või uinumisel alla neelata või hingata oma oksendamist. Meditsiiniline arst peab hindama püsivat oksendamist, mis kestab kauem kui kaks päeva, et välistada tõsised meditsiinilised probleemid. Kui oksendamisele järgneb ka kõhulahtisus, palavik, kõhuvalu või muud tüüpi teravad või äkilised valu, tuleb esile kutsuda esmaabi. Mayo kliinikus võib teie lapse dehüdratsioon põhjustada šoki, krampe, aju-ödeemi, neerupuudulikkust või surma, kui seda ei ravita.

Lahendused

Kui teie laps läheb voodiks öösel krambihoogiga, proovige seda, et hape langeks söögitoru kallutamisel hõõguvasse asendisse. Kasutage ülakeha ülestõstmiseks kiilupadja või mitut padjapuksi. Asetage oma kõhtu, kasutades antatsiidset pilli või vedelikku, mis aitab iiveldada ja hapestuda. Jätkake, kuid väikestes kogustes aeglaselt vedelikke, et vältida edasist regurgitatsiooni. Kids Health soovitab kasutada suukaudset elektrolüüdi lahust või jooki vedelikke, mis sisaldavad elektrolüüte, näiteks spordijooki, mis on teie toidukaupade riiulitel.