Ananassimahl ja rasedus

Ananassimahl võib olla raseduse toitmise tervislik täiendus, eriti kuna see sisaldab olulisi toitaineid, mida teie arenev beebil peab jääma terveks. Kuigi mõned rasedad naised muretsevad ananassimahlade ohutuse pärast raseduse ajal, põhinevad need hirmud enamasti ebamäärastel mõtetel ananassisisese komponendi bromelaini mõju kohta emakakaelale.

Ananassimahl ekstraheeritakse värsketest ananassidest, Lõuna-Ameerikast pärinevast puuviljast. Ananass on kõrge C-vitamiini, tuntud ka kui askorbiinhapet. C-vitamiin on oluline toitaine, mis aitab arendada lapsele luude, naha, kõhre ja kõõluseid. Rasedatel naistel on vaja vähemalt 85 mg C-vitamiini päevas ja ananassimahl sisaldab 25 mg tassi kohta. Ananassimahl pakub ka palju muid toitaineid, sealhulgas A- ja B-6-vitamiine, folaate, niatsiini, tiamiini, riboflaviini, pantoteenhapet, rauda, ​​magneesiumi, kaaliumi ja mangaani. Värske ananass võib olla tervislikum kui ananassimahl, kuna see sisaldab ka toiduvärve.

Traditsiooniliselt kasutati ananassi raseduse varajase katkestamise tekitamiseks, kuid puuduvad tõendid selle kohta, et ananassimahl joomine põhjustab raseduse kaotust. Ananassimahl joomine annab palju kasulikke toitaineid ja kaloreid, mida vajate oma lapse kasvatamiseks, seega peetakse seda üldiselt turvaliseks ja tervislikuks raseduse toidus, kui seda tarbitakse mõõdukates kogustes. Ananassimahla happelisus võib mõnedel rasedatel naistel põhjustada kõrvetisi. Drugs.com sõnul võib see, kui te tarbite värsket mahla terveid ananassi, võib sellel olla tugev lõtv mõju.

Mõned vanad naised ütlevad, et raseduse viimasel kuul tuleb tööle kutsuda ananassi või ananassimahla. Selle väite põhjenduseks on see, et ananass sisaldab ühendit nimega bromelain, mis võib stimuleerida emakakaela laienemist ja hõõrumist. Kuid värskes ananassis leiduvate bromelainide kogused on liiga väikesed, et neil oleks märkimisväärne mõju emakakaelale, ja ikkagi kaob juurvilja kogus ananasside bromelaani sisaldusest.

Naistel, kellel on rasedusdiabeet, raseduse ajal tekkiv kõrge veresuhkru vorm, võib olla vaja ettevaatlik nende ananassi või teiste mahlade tarbimise suhtes. Puuviljamahlad on rohkem kontsentreeritud looduslike suhkrute allikas kui terved puuviljad ja võivad põhjustada veresuhkru suurenemist, kui neid tarbitakse suurtes kogustes üksinda. Kui teil on rasedusdiabeet, võite ikkagi juua ananassimahlast väikese osa valku või kiust sisalduvast söögikorrast, kuna need vähendavad veresuhkru taset. Rääkige oma arstiga, kuidas lisada oma dieedi ananassimahla või muid mahlasid, kui olete rasedusdiabeediga rasedusdiabeet.

Ananassimahl

Ohutus

Ananass ja töö

Rasedusdiabeet