Piparmündiõli ja akne

Piparmündiõli, piparmündi taime aromaatne ekstrakt või destillaat toimib naha puhastaja ja nahka pehmendava ainega. Piparmündiõli näitab akne paikseks raviks kasulikke kolme võtmeomadusi. See jahtub nahale, pärsib bakterite kasvu ja vähendab testosterooni 5 ALPHA-reduktaasi tootmist.

Vinnid

Vastavalt Ameerika Akadeemiale Dermatoloogia, ligi 40 kuni 50 miljonit ameeriklast kogeda akne. Akne on tänapäeval kõige levinum nahahaigus Ameerika Ühendriikides. Dermatoloog Patricia K. Farris märgib, et akne tekib siis, kui surnud naharakud blokeerivad naha pinnale läbi juuksefolliikuli üle naha või õlivoolu. Bakterid Propionibacterium acnes kasvavad roojesse ja soodustavad põletikku.

Funktsioonid

Autorid Marcel Lavabre ja Erich Keller soovitavad piparmündiõli akne raviks. Mentooli jahutusvaru piparmündiõlis vähendab akne põletikku. Üleliigne õli või Tali tootmine väheneb, kui meeste hormooni testosteroon 5 ALPHA-reduktaasi produktsioon langeb. Õli voolu suunas naha pinnale paraneb, kui õlitootmine väheneb. Kuna vähem õli on püünise saanud, vähendab vähem kutsuv keskkond propionibakterite akne liigset kasvu. Selle bakteriaalse kasvu pärssimine on keskkonnasõbralikum kasu, mitte piparmündiõli antiseptilised omadused. Kuigi piparmündiõli sureb otseselt paljusid bakterite vorme, põhjustavad Propionibacterium acnes ja follukuliidi eest vastutavad gramnegatiivseid bakterid vähem vastumeelsust oma antiseptilistes omadustes kui Teiste eeterlike õlide omadused. Vastavalt Hiina teadusuuringule ajakirja Molecules pealkirjaga “Kümme eeterlikku õli toiming Propionibacterium acnes’e ja PC-3, A-549 ja MCF-7 vähirakkude suunas” näitas piparmündiõli vähese otsese inhibeerimise Propionibacterium acnes suhtes. Enne piparmündiõli kasutamist konsulteerige alati oma arstiga.

Valimine

Ainult kõrgekvaliteedilised piparmünditud eeterlikud õlid on kasulikud üksi ja ravimtaimedes. Vältige piparmünt lõhnaõli ja piparmündi aroomiõli kasutamist. Vältige lahustiga ekstraheeritud piparmündiõlisid. Enne kasutamist konsulteerige alati oma arstiga.

Aktuaalne rakendus

Kohalikud manustamismeetodid hõlmavad puhast eeterlikku õli, näo- seid, seepe, maski, koorikuid, näo- ja keha pesemisi. Paljud looduslikud tooted, mis sisaldavad piparmündiõli, on turul kättesaadavad. Enne kasutamist lugege alati juhiseid ja hoiatusi. Konsulteerige oma isikliku arstiga, enne kui proovite mõnda toodet, mis sisaldab piparmündiõli. Komisjoni E-Saksamaa taimsete ravimite reguleeriv asutus soovitab mõnda tilka piparmündiõli otse kahjustatud nahale kahjustada kaks kuni neli korda päevas. Kuna naha tundlikkus võib esineda, tuleb alati kontrollida, kas õli jääb käsivarre siseküljele. Kui teie nahk reageerib positiivselt, töötage kuni soovitatud annuseni. Vältige piparmündiõli toodete kasutamist silmade lähedal. Enne kasutamist konsulteerige alati oma arstiga.

Järeldused

Uuringud näitavad, et piparmündiõli võib aidata mõnedel inimestel akne ravi, kuid see on ainult üks samm tervisliku naha teele. Toit, stress, hormoonid ja hügieen mõjutavad naha tervist. Konsulteerige oma arstiga, et kujundada programm, mis sobib kõige paremini teie individuaalsetele vajadustele.

Enamikul täiskasvanutel on piparmündiõli toornafta kohapealne kasutamine, kuid võib esineda kõrvaltoimeid. Nende hulka kuuluvad naha tundlikkus, allergia, respiratoorne distress ja nõgestõbi. Piparmündiõli ei soovitata naistel raseduse ja imetamise ajal või imikutele ja väikelastele. Ärge kunagi kasutage piparmündiõli või piparmündiõli tooteid silmade läheduses. Lisariskid on loetletud vahendites. Enne piparmündiõli kasutamist konsulteerige alati oma arstiga.

Ohutus