Põhjused, miks täiskasvanud une ajal ärkamine võib olla väsinud

Enamik väikelastel ärkab energiat ja hakkavad hüpates diivanil minuti pärast, kui nad ärkavad. Kui teie väikelapse sobib tavaliselt selle mustriga, kuid ta äkitselt soovib kogu hommikul asetada diivanile pärast seda, kui tundub, et see oli őnne uni, võite olla — ja peaks olema — mures. Ta võib haigestuda või midagi võib hoida teda öösel. Või ta ei pruugi olla hommikul inimene. Ükskõik milline põhjus, väikese lapse väsimus pärast õhtust magamist nõuab hindamist.

Normaalsed variatsioonid

Algajad, nagu täiskasvanud, ärkavad erinevalt. Hommikul inimestele mõeldud lapsed ärkavad valmis midagi ja kõike hüppama, homse ärkab öösel öölt aeglaselt ärkama ja jälle ahvatlema ja mõni tund pärast seda, kui nad ärkavad – nagu paljud täiskasvanud. Kui teie laps ikka veel pärast öösel magada unineks, võib ta pigem öösel ööt kui hommikul inimene, selgitab Nicole Johnson, lapsepõlve une treener Nicole Johnson, viidates teadaolevale pediaatrilise une eksperdile dr Richard Ferberile.

Tavalise Öö puhkeaja kindlaksmääramine

Nagu täiskasvanud, vajavad lapsed erinevat une kogust. Kuigi võite arvata, et teie lapsele saab magada, piisab, võib ta olla üks neist, kes armastavad magada ja kes vajavad tunduvalt rohkem kui enamik inimesi, kellega naeratades oma päeva silmitsi seista. Vastavalt BabyCenteri veebisaidile on keskmiselt 2-aastane vajadus 10,5 kuni 12,5 tundi öösel öösel, lisaks iga päev 1- kuni 3-tunnine nape. Hinnake oma lapse magavõitu, et kindlaks teha, kas ta tõesti magab – Michigani tervisesüsteemi ülikool märgib, et une äravõtmine võib olla probleem, kui näiteks peate seda äratama kõige enam hommikul, kui ta tavaliselt magab korrapäraselt Autosõidu ajal või näib päeva jooksul kallis või hüperaktiivne. Kui ta magab kell 8 hommikul Ja kui äratatakse teda kell 6 hommikul, et teda päevahoiuks saada, võib ta sõltuvalt tema vajadustest piisavalt magada.

Võimalikud mured

Kui teie väikelapse hakkab pärast täiskuu magama hakkama väsimatuna ja kui ta ei hakka lihtsalt läbi kasvava spurt või haigusest taastuma, siis otsige teisi põhjuseid. Kas ta on kahvatu, nõrk ja ärrituv? Tal võib olla raua puudus või muu haigus, mis muudab teda liiga väsinud. Lapsepõlve väsimuse sagedasemate põhjuste välistamiseks võib oma arsti juurde minna kerge vaevaga külastada oma arsti füüsilise ja veretöödega. Kas ta ärkab sageli öösel? Väikelapsed hakkavad sageli hakkama hirmu tekitama ja neil võivad olla unes, mis häirivad unistusi. Ülelaenamine enne magamaminekut või hirmutavad telesaated ei saa mitte ainult häirida une hiljem, vaid võib ka raskendada teie väikelapse magama jäämist.

Hoiatused

Lapse väsimus, mis kestab kolm või neli nädalat, vajab hindamist, nõustab pediaatril dr Stuart Crisp. Kui teie väikelapsele tekib lisaks väsimusel ka muid sümptomeid, nagu plekk, veri väljaheites, näärmete tursed, kerge verevalum, sagenenud urineerimine ja janu või õhupuudus, pöörduge kohe arsti poole. Mõned tõsised lapseea haigused nagu leukeemia, kilpnäärmehaigus, südamehaigused ja diabeet võivad esialgu ilmneda väsimusena. Kuid need haigused mõjutavad vaid väikest osa lapsi; otsige hommikumõõdetest sagedamini esinevaid põhjuseid, enne kui muretsete tõsiste võimaluste pärast.