Ainevahetusresistentsus

Metaboolne resistentsuse harjutus, mille eesmärk on hoida teie ainevahetust kuni 36 tunni jooksul pärast treeningut, võib sisaldada vabu kaalusid, kehakaalu masinaid, meditsiinipalli, liivapakke või oma kehakaalut, et tagada resistentsus. Te võite saada metaboolse vastupanu treeningut, tehes alternatiivseid komplekse pushups ja squats. Kuigi aeroobsed treeningud – jooksmine, kõndimine, treppimine – põletab teie treeningu ajal kaloreid, jätkab metaboolse vastupanu intensiivsusega jätkuvalt kaloreid.

USA sõjavägi, sealhulgas mereväe tihendid, aitas massihävitusrelvade koolitamisel populaarseks. Sõjaväe fitness koolitajad avastasid, et mehed, kes läbisid jõulise resistentsuse väljaõppe, saavutasid tugevuse ilma pakendamata. Sõjalise sobivuse väljaõppe eelistatud vorm kujunes vastupanuvõistlusteks, sest see ei aeglusta mehi, sest kaalu tõstmine kippus. Reaktsioonikoolituse edukus sõjaväelastel sobivatel, hästi määratletud kehadel – on olnud sarnaste tulemustega tavakodanike hulgas, kes soovivad kaalust alla võtta ja lihaseid üles ehitada.

Ainevahetusresistentsuse harjutused hõlmavad arvukaid kordusi, väikse puhkeajaga komplekti vahel. Sõjaväelise vastupanu koolituse näideteks on vangide keretamised, spidermani pushups ja Bulgaaria lahutatud squats. Spidermani tõukejõu sooritamiseks asetage jalad kõrgusele seinale või paluge sõber hoida jalgade käes vajutades. Vangide küljes asetage oma käed oma peaga nii, nagu ma koridad nii madalale kui võimalik. Bulgaaria purustatud squatsid hõlmavad seistes oma jalgadega nii kaugele kui võimalik ja kükitades nii lähedal maa kui võimalik. Treening võib hõlmata 20 kordust vangide kükitama, 20 kordust Bulgaaria purustatud kükitama ja 15 kordust pushups. Lisades harjutusi, nagu pullups ja tiheda käepidemega pushups saab lisada kui jõuate. Hoidke seadete vahele vähemalt miinimumini, aga peatudes, kui olete väsinud. Kui oled uus metaboolne vastupanu harjutus, võite saada kasu vähem intensiivne treeningu. Näiteks võite näiteks jalgsi minna väikeste kaaludega.

Ainevahetuskindluskoolitus võib anda kasu II tüüpi diabeediga inimestele. Jordaania Hašimiidi Ülikooli liitlaste arstiteaduse professor Salameh Bweiri juhitud uuring näitas, et veresuhkru taseme alandamisel on ainevahetusresistentsus osutunud efektiivsemaks kui aeroobsed harjutused. Vastavalt uuringule, mis avaldati 2009. aasta detsembrikuu numbris “Diabetoloogia ja metaboolne vastupanuvõime sündroom”, vähenes HbA1C sisaldus südamepuudulikkuse korral ainult poole võrra, kui metaboolne resistentsus. Uuringus leiti, et metaboolne vastupanu tõstis osalejate vererõhu taset ja teatas, et kõrgvererõhutõvega inimestel tuleb resistentsuse väljaõppe ajal jälgida.

Metaboolne resistentsus võib samuti soodustada sarkopeenia ja nõrkuse sündroomi põdevaid inimesi. Sarcopenia, lihasmassi kaotus koos vananemisega, kulgeb sageli selleni, et inimene ei saa kõndida ega säilitada tasakaalu. Metaboolne resistentsuse treenimine, mida teostati kaks kuni kolm korda nädalas, võib aeglustada haigusseisundi progresseerumist. Frailty sündroom sisaldab skeleti nõrkust ja lihasmassi halvenemist. Vanematele kodanikele võivad samuti olla kasu metaboolse resistentsuse harjutused, kuid nad peaksid lähenema neile aeglaselt.

Ajalugu

Treeningud

2. tüüpi diabeet

Lisahüved